Reklama

Reklama

Gwiazda polskiej estrady powróci do aktorstwa?

Urszula, którą widzowie znają głównie z jej wieloletniej kariery muzycznej, wystąpiła także w kilku produkcjach ekranowych. Zagrała m.in. w filmach "Och, Karol" i "Alabama", "Głód serca", a także w serialu "Na kłopoty… Bednarski". Artystka traktowała swoje role jedynie jako ciekawy przerywnik od kariery muzycznej. Nie marzy o tym, by ponownie stanąć przed kamerą, ale jak przyznaje w swojej biograficznej książce, do zmiany zdania mógłby przekonać ją telefon od... Marcina Dorocińskiego.

Pierwszym filmem w dorobku Urszuli była "Alabama" z 1984 r. Wystąpiła w nim z kolegami z Budki Suflera. Zagrali samych siebie, wykonując przeboje zespołu na scenie. Zagrali w tym obrazie, gdyż lider Budki, Romuald Lipko odpowiadał za ścieżkę dźwiękową całej produkcji. 

W kolejnym filmie "Och, Karol" Urszula pojawiła się już sama. Dostała rolę, gdyż reżyser lubił ją jako wokalistkę, a jej piosenki były w tym czasie modne. Przypadła jej postać Joli, koleżanki z pracy tytułowego bohatera. Co ciekawe, siedząc w biurze, musiała nucić "Dmuchawce, latawce...", żeby widz nie miał wątpliwości, że to ta Urszula.

Reklama

Z tego filmu pochodzi piosenka "Baw mnie", którą Urszula śpiewa z Sewerynem Krajewskim. Jeśli chodzi o inne piosenki z ekranu, to cała Polska nuciła też wykonywany przez nią kawałek "Sweet, sweet Tulipan" z serialu "Tulipan" i "Bądź zawsze blisko" z "Kogel-mogel 2"

Zobacz również: Urszula: Szczerość jest nadzieją [WYWIAD]

Wracając do jej kolejnych ról, w "Na kłopoty... Bednarski" była pokojówką, a w "Głodzie serca" biurową koleżanką głównego bohatera.

Urszula: Kariera aktorska

"Te role były tak małe, że już czytając scenariusz, czułam: "Okej, mogę spróbować! Chyba dam sobie radę" - komentuje w swojej nowo wydanej biografii pt. "Urszula". "Traktowałam to wyłącznie jako przygodę, przerywnik od muzyki, okazję do pobycia przez krótki czas w innej bajce, poznania ciekawych ludzi. Fajnie jest przyjrzeć się temu, jak pracuje ekipa filmowa. A jeszcze fajniej zapisać się w filmie, nawet w tak małym epizodzie. Uznałam więc, że jeżeli ktoś sobie wyobraził mnie w swojej produkcji, ma na mnie pomysł, to bardzo proszę, zrobię wszystko, by go nie zawieść" - stwierdza.

Jej kariera aktorska zatrzymała się po występie w "Na kłopoty... Bednarski". "W pewnym momencie przestali do mnie dzwonić z propozycjami. Moje rólki nie były więc na tyle wyjątkowe, bym się reżyserom wbiła w pamięć. Nie wniosłam też do żadnej produkcji nic na tyle odkrywczego, aby ktoś chciał mnie później obsadzić w jakiejś większej roli. Byłam w nich tylko ciekawostką" - szczerze stwierdza Urszula.

Urszula powróci do aktorstwa?

Szansą na reaktywację jej aktorskiej przygody był pilot serialu "Zaklęta". Jednak w 1997 r. przegrał on konkurs z "Klanem" i "Złotopolskimi", nie doczekawszy się dalszej realizacji - tak zdecydowali telewidzowie.

Współautorka książki, Ewa Anna Baryłkiewicz podczas wywiadu z Urszulą spytała ją, czy skusiłaby się, gdyby teraz ktoś zaoferował jej jakąś rólkę. "Czy ja wiem?.. Może gdyby Dorociński zadzwonił?" - odparła Urszula. "Ulka, z Dorocińskim to każda by chciała. To żadne poświęcenie" - zareagowała dziennikarka. "No właśnie. I masz odpowiedź! (śmiech) Powiem może tak: generalnie traktuję to jako zamknięty rozdział. Ale jako że jestem fanką kina i bardzo mnie ono kręci, to... kto wie?" - podsumowała ten wątek Urszula.

Piosenkarka jest pod wielkim wrażeniem roli Dorocińskiego w "Gambicie królowej", gdzie sportretował radzieckiego arcymistrza szachowego, Wasilija Borgowa. Podziwia go też za pomaganie zwierzętom. "Teraz bardzo mnie wciągnął 'Gambit królowej', świetna rzecz. Czekam z wypiekami na twarzy, aż Marcin coś wreszcie powie. Mało tam mówi, bo raczej gra oczami i całym sobą, ale za to jak! Fajnie, że pojawił się w tej produkcji. Bardzo go lubię jako aktora. Kupiłam nawet jego książkę o zwierzętach i przyrodzie 'Na ratunek'. Może kiedyś dostanę autograf? (uśmiech) Poza tym polubiłam jego stronę na Facebooku i widzę jego posty. Dzięki temu wiem, że jest dobrym człowiekiem. Z taką troską zajmuje się zwierzątkami, i robi to oczywiście charytatywnie. Znajduje na to jakoś czas, mimo że kręci film za filmem. Namawia ludzi do dobrego, zaraża swoją pasją. I dlatego to jest mój człowiek. Takich ludzi lubię!" - wyznała Urszula. 

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Urszula | Och Karol | alabama | Na kłopoty... Bednarski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL