Reklama

Reklama

"Gorączka": Kontynuacja kultowego filmu

Wyreżyserowana przez Michaela Manna "Gorączka" z 1995 roku to thriller kryminalny powszechnie uważany za jeden z najlepszych filmów tego gatunku. Role główne zagrali w nim m.in. Al Pacino i Robert De Niro, dla których była to pierwsza możliwość wspólnego spotkania się na jednym planie. 9 sierpnia do księgarń trafi napisana przez Manna i Meg Gardiner książka "Heat 2" ("Gorączka 2"). Opisano w niej zarówno to, co poprzedziło wydarzenia pokazane w filmie sprzed 27 lat, jak i ich następstwa.

"Gorączka" zyskałą status filmu kultowego

Przedmieścia Los Angeles. Porucznik policji Vincent Hanna (w tej roli Al Pacino) chce za wszelką cenę dopaść gang dowodzony przez Neila McCauleya (Robert De Niro). Przeciwnik jest inteligentny, bezwzględny i brutalny - to profesjonalista najwyższej klasy, tak samo jak Hanna. Obaj, świadomi tego podobieństwa, darzą się szacunkiem. Pewnego dnia dochodzi do konfrontacji - czytamy w oficjalnym opisie "Gorączki" z 1995 roku.

Reklama

"Od dawna miałem zamiar opowiedzenia wielu historii związanych z 'Gorączką'. Zawsze było wiele ciekawych opowieści o jej bohaterach, które wydarzyły się przed 1995 rokiem. A także tych, które wydarzyły się w ich życiu później" - mówi Michael Mann w rozmowie z portalem "Deadline".

Akcja książki "Heat 2" rozpoczyna się dzień po wydarzeniach z filmu "Gorączka". Raniony Chris Shiherlis (w filmie grany przez Vala Kilmera) desperacko próbuje wydostać się z Los Angeles. Później akcja cofnie się w czasie o sześć lat, a jednocześnie opowiadać będzie o tym, co wydarzyło się kilka lat później. W książce pojawią się nowe postaci, a akcja rozgrywać się będzie nie tylko w Los Angeles, ale też w Ameryce Południowej, gdzie działa tajwański syndykat zbrodni, na granicy amerykańsko-meksykańskiej, jak również w Azji Południowej. "Heat 2" opowie o niebezpiecznych działaniach międzynarodowych organizacji kryminalnych, przedstawiając pełnokrwiste postaci męskie i żeńskie - głosi zapowiedź książki.

"Heat 2" opowie też o karierze Vincenta Hanny w Chicago, jego nieudanym małżeństwie, a także konsekwencjach jego służby w Wietnamie. Czytelnicy dowiedzą się więcej również o innych bohaterach filmu. To Charlene (grana w filmie przez Ashley Judd), Nate (Jon Voight), Trejo (Danny Trejo) czy Kelso (Tom Noonan). "Filmowy napad na bank nie był pierwszą wspólną robotą Kelso i McCauleya" - zdradza Mann.

Spotkanie Hanny i McCauleya w filmie "Gorączka" było pierwszym spotkaniem nie tylko grających ich Pacino i De Niro, ale też pierwszym spotkaniem tych postaci. Opisana w książce ich wcześniejsza działalność będzie ze sobą powiązana do tego stopnia, że rozminą się ze sobą zaledwie o włos.

Zobacz również:

Operacje zniszczyły jej twarz. "To, co mi się stało, jest straszne"

Polka ukrywała włosy pod czapką. "Moja nowa fryzura stanie się sensacją"

Najpiękniejsza gwiazda PRL-u? Zniknęła na 20 lat. Co się stało?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gorączka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy