Reklama

Reklama

Efekt "Squid Game"? Netflix stawia na południowokoreańskie produkcje

Sukces południowokoreańskiego serialu Netfliksa „Squid Game” sprawił, że w 2022 roku trafią na tę platformę kolejne produkcje z tego kraju. Oznacza to podniesienie już i tak wysokich wydatków na filmy i seriale z Korei. Jak informuje portal „The Hollywood Reporter”, w 2021 roku Netflix wydał na nie pół miliarda dolarów. Budżet zaplanowany na ten rok pozwoli na zaprezentowanie abonentom tej platformy aż 25 oryginalnych południowokoreańskich produkcji.

Wiemy już, że powstaną kolejne dwa sezony "Squid Game"

Tym samym liczba południowokoreańskich produkcji w stosunku do ubiegłego roku będzie zwiększona o połowę. Nie wiadomo, jaki dokładnie budżet zostanie przeznaczony na ich powstanie, ale szefostwo Netfliksa liczy na to, że ta inwestycja się opłaci. Dowodem na to, że jest to właściwy kierunek rozwoju firmy, jest sukces serialu "Squid Game", który został najchętniej oglądanym serialem Netfliksa wszech czasów. Co ważne, 95 proc. ludzi, którzy go obejrzeli, pochodziło spoza Korei Południowej.

Reklama

25 nowych południowokoreańskich produkcji na Netliksie

Strategia firmy zakłada, że ci widzowie chętnie sprawdzą też inne produkcje z Korei Południowej. "Jesteśmy podekscytowani kontynuacją współpracy z koreańskimi twórcami, dzięki czemu wzniesiemy K-rozrywkę na nowe wyżyny" - powiedział Don Kang, odpowiedzialny za koreańskie produkcje Netfliksa. Nie tylko "Squid Game" święcił ostatnio triumfy na tej platformie streamingowej. Na pierwsze miejsca najchętniej oglądanych produkcji w wielu krajach wspięły się również seriale "Hellbound" i "The Silent Sea".

Wiadomo już, że wśród tegorocznych południowokoreańskich produkcji Netfliksa znajdą się m.in. serial "All of Us Are Dead" poświęcony tematyce zombie, remake serialu "Dom z papieru" oraz film "Seoul Vibe", który opowie o przygodach grupy zdolnych kierowców prowadzących specjalną operację wymierzoną w nielegalne działania w przededniu rozpoczęcia letnich igrzysk olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Wśród zapowiedzi są też m.in. seriale "Forecasting Love and Weather", "Business Proposal" i "The Sound of Magic" oraz filmy "Love and Leashes" i "20th Century Girl".

Zobacz również:

Operacje zniszczyły jej twarz. "To, co mi się stało, jest straszne"

Polka ukrywała włosy pod czapką. "Moja nowa fryzura stanie się sensacją"

Najpiękniejsza gwiazda PRL-u? Zniknęła na 20 lat. Co się stało?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | Squid Game

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy