Reklama

"Diuna: Część druga": Premiera filmu przesunięta. Kiedy trafi do kin?

Strajki scenarzystów i aktorów wstrzymały produkcję wielu filmów oraz seriali. Część wyczekiwanych premier zostało przeniesionych na późniejsze terminy. Taki los spotkał m.in. drugą część Diuny, która pierwotnie miała trafić do kin w listopadzie 2023 r. Teraz data premiery została kolejny raz zmieniona.

"Diuna: Część druga": Paul Atryda staje się liderem

"Diuna: Część druga" ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

W głównej roli ponownie zobaczymy Timothee Chalameta, który w widowiskowej produkcji powtarza rolę Paula Atrydy. "W pierwszym filmie Paul Atryda był studentem. W drugim zobaczymy jak zostaje liderem" - ujawnił gwiazdor.

Reklama

"Diuna: Część druga": Nowa data premiery

Zrealizowane przez Denisa Villeneuve'a obie części "Diuny" są ekranizacją głośnej powieści Franka Herberta. Reżyser od razu zdecydował, że trzeba nakręcić dwa filmy, bo powieść jest zbyt obszerna, by opisane w niej wydarzenia zmieścić w jednym. Ale stało się to możliwe dopiero dzięki temu, że pierwsza część zyskała świetne oceny widzów i krytyków.

Druga część produkcji była jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów 2023 roku. "Diuna: Część druga" miała pierwotnie trafić do kin 3 listopada 2023. W związku ze strajkami w Hollywood premiera produkcji została jednak przeniesiona na 15 marca 2024. Jednak niedawno okazało się, że film trafi do kin wcześniej. 

Po tym jak studio Universal przeniosło premierę filmu "Kaskader" z marca na maj, Warner postanowił wykorzystać tę okazję. Nowa data premiery "Diuny" w Stanach Zjednoczonych to 1 marca. 

"Diuna: Część trzecia" powstanie? Denis Villeneuve w końcu to przyznał

W sierpniu Denis Villeneuve w rozmowie z magazynem "Empire" przyznał, że trwają prace nad kolejną częścią serii. "Diuna: Część trzecia" będzie ekranizacją powieści "Mesjasz Diuny" Franka Herberta, czyli kontynuacji "Diuny" tego autora.

"Książka 'Mesjasz Diuny' została napisana w reakcji na fakt, że czytelnicy 'Diuny' odebrali Paula Atrydę jako bohatera. A nie taki był zamiar Herberta. Moja adaptacja 'Diuny' jest bliższa jego wizji, która w rzeczywistości jest ostrzeżeniem. Jeśli powstanie, trzecia część 'Diuny' będzie moim ostatnim filmem tego cyklu. Po dwóch pierwszych książkach, kolejne są zbyt ezoteryczne" - stwierdził Villeneuve.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diuna: Część druga | Diuna (film)
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy