Reklama

Reklama

Czesław Lasota nie żyje. Znany aktor miał 89 lat

Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy, zmarł w wieku 89 lat. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Wystąpił m.in. w takich filmach, jak "Nie lubię poniedziałku", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Szatan z siódmej klasy", czy "Ogniem i mieczem".

Nie żye Czesław Lasota

"Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy" - czytamy w oświadczeniu. 

Czesław Lasota był absolwentem PWST w Łodzi. Występował także w serialach, gdzie wcielał się głównie w epizodyczne role, pojawił np. w serialu "Plebania", "Świat według Kiepskich", "Sąsiedzi", "Na dobre i na złe", czy "13 posterunek"

Reklama

W komunikacie przywołano także największa osiągnięcia i nagrody Czesława Lasoty. "Aktor wyróżniony został za rolę Biondella w 'Poskromieniu złośnicy' Szekspira podczas I Kaliskich Spotkań Teatralnych w 1961 roku, a rok później nagrodzony podczas IV FTPP w Toruniu za rolę Ojca Scholastyka w 'igraszkach z diabłem' Drdy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie" - napisano. 

Czesław Lasota nie żyje

Ponadto ZASP przypomniał karierę bogatą teatralną Czesława Lasoty. "Związany z teatrami w całej Polsce, m.in: Polskim w Bielsku-Białej, Bałtyckim w Koszalinie, Łódzkiej Estrady, im. W. Horzycy w Toruniu, Polskiego w Bydgoszczy, Ziemi Opolskiej w Opolu, Narodowego, Dramatycznego w Warszawie, Dramatycznego w Elblągu" - wyliczył Związek Artystów Scen Polskich.

Czytaj także: Weekend w kinie: W cieniu Jamesa Bonda

Czytaj także: Ridley Scott nakręci "Gladiatora 2". Co ze scenariuszem?

Czytaj także: Joanna Opozda w ciąży. Jest oświadczenie 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czesław lasota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje