Reklama

Reklama

Brad Pitt pozywa Angelinę Jolie. Chodzi o interes z rosyjskim oligarchą

Sądowa batalia pomiędzy byłymi małżonkami - Bradem Pittem i Angeliną Jolie zdaje się nie mieć końca. Tym razem gwiazdor oskarża aktorkę, że celowo działała na szkodę ich wspólnej firmy winiarskiej Château Miraval, sprzedając swoje udziały spółce kontrolowanej przez rosyjskiego oligarchę. Sprawa trafiła do sądu.

W 2008 roku gwiazdorska para wykupiła francuską firmę Château Miraval. Po rozwodzie, który nastąpił w 2019 roku, aktorka sprzedała swoje udziały rosyjskiemu oligarsze Jurijowi Szeflerowi. Fakt ten nie spodobał się jej byłemu mężowi, który uważa, że działała tym samym na szkodę reputacji firmy i w związku z tym skierował sprawę do sądu. 

Brad Pitt pozywa Angelinę Jolie

Aktor twierdzi ponadto, że Jolie postąpiła wbrew ich wcześniejszym ustaleniom (mieli uzgodnić, że nie sprzedadzą udziałów w rodzinnej firmie bez zgody drugiej strony). Pitt zarzuca także aktorce, że nie przyczyniła się do sukcesu firmy winiarskiej Château Miraval. 

Reklama

Dokumenty w tej sprawie trafiły do Sądu Najwyższego Hrabstwa Los Angeles w piątek 3 czerwca. 

Brad Pitt walczy w sądzie o odszkodowanie oraz o unieważnienie sprzedaży, której dokonała Jolie. 

Brad Pitt i Angelina Jolie: Walka w sądzie

To kolejna sprawa, jaka toczy się w sądzie między byłymi małżonkami. Pitt (58) i Jolie (47), którzy pobrali się w 2014 roku i rozstali w 2016 roku, od prawie pięciu lat prowadzą sądową batalię. I nic nie wskazuje na to, aby ten konflikt miał się zakończyć.

Pitt w maju ubiegłego roku otrzymał prawo do sprawowania wspólnie opieki nad ich nieletnimi dziećmi, Paxem, 17 lat, Zaharą, 16 lat, Shiloh, 15 lat oraz Vivienne i Knoxem, 13 lat. Aktorzy są także rodzicami 20-letniego Maddoxa.

Zobacz też:

Chłopiec, który nie zauważył Angeliny Jolie, robi niespodziewaną karierę

Angelina Jolie spotkała się we Lwowie z uchodźcami

Jennifer Aniston i Brad Pitt znowu razem? Widziano ich w Paryżu

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie | Brad Pitt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL