Reklama

Reklama

Betty White: Nie dożyła setnych urodzin

Zmarła w ostatni dzień grudnia 2021 roku Betty White, jedna z najsłynniejszych amerykańskich aktorek komediowych, 17 stycznia obchodziłaby setne urodziny. Jeszcze w grudniu, z okazji zbliżającego się jubileuszu, gwiazda trafiła na okładkę magazynu "People".

Zmarła w ostatni dzień grudnia 2021 roku Betty White, jedna z najsłynniejszych amerykańskich aktorek komediowych, 17 stycznia obchodziłaby setne urodziny. Jeszcze w grudniu, z okazji zbliżającego się jubileuszu, gwiazda trafiła na okładkę magazynu "People".
Betty White zmarła siedemnaście dni przed 100. urodzinami /Allison Long/Kansas City Star/Tribune News Service /Getty Images

Z aktu zgonu Betty White, do którego dotarł portal TMZ, wynika, że sześć dni przed śmiercią aktorka miała zawał serca.

Tuż po śmierci legendy kina pojawiły się plotki sugerujące, że White zmarła z powodu przyjęcia dawki przypominającej szczepionki na koronawirusa. Pogłoski te zdementował agent aktorki. "Zmarła z przyczyn naturalnych. Jej śmierć nie powinna być upolityczniana" - zaznaczył w oficjalnym oświadczeniu Jeff Witjas.

Rozmawiając z Associated Press Witjas kategorycznie zaprzeczył, by White 28 grudnia przyjęła booster szczepionki, a następnie namawiała do tego innych. "Użytkownicy mediów społecznościowych błędnie przypisywali jej słowa dotyczące poddania się kolejnemu szczepieniu. To sfabrykowana informacja" - powiedział wprost.

Reklama

Betty White: Ulubienica Ameryki

Betty White zaczynała karierę w lokalnej telewizji w Los Angeles. Pierwsze 20 lat jej pracy w show-biznesie przyniosły jej m.in. nagrodę Emmy (1951) za sitcom "Life With Elizabeth" oraz prowadzenie licznych programów typu talk-show.

Ikoną telewizji stała się w 1973 roku za sprawą roli Sue Ann Nivens w sitcomie "The Mary Tyler Moore Show" i Rose Nylund w "The Golden Girls". Po latach przyznała, że przed występem w "The Golden Girls" przeszła operację plastyczną (choć show opowiadał o starzeniu się). Pojawiała się gościnnie w serialach, mogliśmy ją oglądać m.in. w "Ally McBeal", "Różowych latach 70.", "Joeyu", "Mam na imię Earl" i "Zwariowanym świecie Malcolma".

W sumie otrzymała sześć statuetek Emmy, w tym pierwszą dla kobiety za prowadzenie teleturnieju. Kilkanaście lat temu skutecznie reaktywowała swoją karierę i jako charyzmatyczna babcia stanowi ozdobę wielu komedii.

Po kampanii przeprowadzonej przez fanów aktorki na Facebooku, White pojawiła się także w roli gospodyni w programie "Saturday Night Live".

Trzech mężów, zero dzieci

Betty White trzykrotnie wychodziła za mąż. Po raz pierwszy stanęła na ślubnym kobiercu tuż po II wojnie światowej - jej wybrankiem został pilot Dick Barker, posiadający kurzą fermę w stanie Ohio. Po ślubie małżonkowie zamieszkali w posiadłości Barkera, jednak White ciągnęło z powrotem do Los Angeles. Po roku dostała rozwód i wróciła do Hollywood, by kontynuować aktorską karierę.

Niewiele dłużej trwało drugie małżeństwo White z agentem gwiazd Lane'em Allenem. Dwuletni związek rozpadł się w 1949 z powodu braku porozumienia w sprawie powiększenia rodziny - Allen chciał mieć dzieci, dla White najważniejsze było aktorstwo.

Trzecim mężem White był prezenter telewizyjny Allen Ludden, którego poznała na planie teleturnieju "Password". 18-letnie małżeństwo pary przerwała w w 1981 roku śmierć Luddena. Nigdy więcej nie wyszła za mąż. Pytana o to przez Larry'ego Kinga, odpowiedziała: "Kiedy miałaś najlepszego, po co zawracać sobie głowę resztą?". Para nie miała dzieci, aczkolwiek White wychowywała trójkę dzieci Luddena z poprzedniego małżeństwa.

W 2011 roku White została okrzyknięta nie tylko najpopularniejszą i najbardziej godną zaufania aktorką Ameryki, ale także najbardziej pożądaną gwiazdą reklam. Zaraz za Betty White, która otrzymała 86 proc. pozytywnych głosów, w rankingu budzących największe zaufanie gwiazd uplasowali się zdobywcy Oscara: Denzel Washington, Sandra Bullock i Clint Eastwood.

Betty White jest autorką książki "Listen Up!" pełnej życiowych mądrości na temat telewizji, starzenia się, seksu i Hollywood. Dziesięć lat temu na rynku pojawił się także kalendarz, w którym 89-letnia wówczas White po raz pierwszy wystąpiła w roli pin-up girl.  

Betty White na okładce magazynu "People"


W grudniowym wywiadzie dla magazynu "People" Betty White opowiedziała o tym, co jest tajemnicą jej długowieczności. Laureatka pięciu nagród Emmy stwierdziła, że doskonałe zdrowie i formę fizyczną zawdzięcza w dużej mierze pozytywnemu nastawieniu do życia i otaczających ją ludzi.

Aktorka opowiedziała też o tym, jak wygląda jej jadłospis. Myli się jednak ten, kto sądzi, że sędziwa gwiazda zajada się głównie warzywami. Zapytana o codzienną dietę, odpowiedziała z właściwym sobie poczuciem humoru. "Unikam wszystkiego, co zielone. Myślę, że to działa" - zapewniła gwiazda.

W materiale zamieszczonym w "People" pojawiły się też wypowiedzi współpracujących z White na przestrzeni lat kolegów po fachu. Jak zgodnie przyznali, aktorka wyróżnia się niesłychanym poczuciem humoru, wielkim talentem i godnym podziwu profesjonalizmem. "Jestem jej fanem, odkąd pamiętam. Kiedyś usłyszałem, że scenariusz do serialu 'Złotka' miał tylko 35 stron. Biorąc pod uwagę niezwykłe zdolności improwizatorskie Betty, nie jestem zdziwiony. Ma niesamowity talent komediowy. Wystarczy, że na kogoś spojrzy w odpowiedni sposób, a wywołuje salwy śmiechu" - przyznał Ryan Reynolds, u boku którego White zagrała w komedii "Narzeczony mimo woli".

Humor, życzliwość i kieliszek wódki

Sandra Bullock, która również wystąpiła we wspomnianej produkcji, ma o sędziwej gwieździe podobne zdanie. "W komedii bardzo ważne jest wyczucie czasu. Trzeba umieć bezbłędnie zarządzać ekranowym czasem - nie tylko swoim, ale i partnerów. Nikt nie potrafi tego robić tak, jak Betty. Reszta zwykle podziwia ją w milczeniu, modląc się, by nie wycięto ich ze sceny" - ujawniła aktorka. I dodała, że ma nadzieję, iż White będzie obchodziła setne urodziny tak, jak spędzała każdy dzień swojego życia - "z humorem, życzliwością i kieliszkiem wódki w dłoni, wznosząc toast za to, jaką jest twardzielką".

Mimo śmierci White, 17 stycznia premierę będzie miał poświęcony jej film dokumentalny "Betty White: 100 Years Young - a Birthday Celebration", w którym wystąpili m.in. Ryan Reynolds, Robert Redford, Lin Manuel-Miranda, Clint Eastwood, Morgan Freeman, Jimmy Kimmel i James Corden. 

Zobacz również:

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Jennifer Lawrence i "Nie patrz w górę": To było naprawdę trudne

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Betty White

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL