Reklama

Reklama

"Beautiful Boy": Steve Carell i Timothée Chalamet jako ojciec i syn

Timothée Chalamet i Steve Carell w pierwszej tak szczerej opowieści o buncie dojrzewającego chłopaka i o ojcu, który próbuje uchronić go przed uzależnieniem. "Beautiful Boy" w polskich kinach 4 stycznia 2019 roku.

Timothée Chalamet i Steve Carell w pierwszej tak szczerej opowieści o buncie dojrzewającego chłopaka i o ojcu, który próbuje uchronić go przed uzależnieniem. "Beautiful Boy" w polskich kinach 4 stycznia 2019 roku.
Czy rola w filmie "Beautiful Boy" przyniesie któremuś z aktorów Oscara? /materiały prasowe

Najnowszy film nagrodzonych Oscarami producentów "Moonlight", "Zniewolonego. 12 Years a Slave" i "Big Short" to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego sezonu. "Beautiful Boy" już teraz wymieniany jest jako jeden z filmów, które tej zimy powalczą o złote statuetki w najważniejszych kategoriach. Według amerykańskiej prasy tym razem gala rozdania Oscarów należeć ma do - już wcześniej nominowanych za najlepsze role - Timothée Chalameta i Steve’a Carrella.

"Beautiful Boy" to piękna i poruszająca opowieść o chłopaku, który poszukuje swojej drogi i o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści. O miłości mężczyzny, który nie potrafił wypuścić swojego dziecka z objęć. O więzi ojca i syna, która okazała się najtrwalsza wtedy, gdy obaj zaczęli się od siebie oddalać. 

Reklama

Film wyreżyserował Felix van Groeningen, nominowany do Oscara za film "W kręgu miłości" (2013).  Scenariusz oparty został na wspomnieniach Davida Sheffa i jego syna Nica, które stały się bestsellerem, zajmując pierwsze miejsce na liście New York Timesa. 

22-letni Timothée Chalamet, najmłodszy w historii nominowany do Oscara za pierwszoplanową rolę męską w filmie "Tamte dni, tamte noce", wkrótce gwiazda najnowszej produkcji Denisa Villeneuve'a "Diuna", w filmie "Beautiful Boy" przypieczętowuje swój status jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia, a partnerujący mu na ekranie, nominowany do złotej statuetki za film "Foxcatcher" Steve Carrell, tworzy jedną z najbardziej przejmujących ról w swojej karierze.

Za dystrybucję filmu w USA odpowiada Amazon Studios, mające na koncie takie produkcje, jak "Manchester by the Sea" czy "I tak cię kocham". W tym roku Amazon Studios wprowadzi do amerykańskich kin także "Zimną wojną" Pawła Pawlikowskiego.

Światowa premiera filmu "Beautiful Boy" odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, od którego co roku zaczyna się wyścig po oscarowe statuetki. Dystrybutorem filmu w Polsce jest M2 Films.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mój piękny syn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama