Reklama

Reklama

"Batgirl": Michael Keaton skomentował skasowanie filmu

W nocy z 12 na 13 września Michael Keaton został w uhonorowany nagrodą Emmy dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w serialu "Lekomania". Zakulisowe wywiady po ceremonii były okazją do wypytania go o to, co sądzi o decyzji o rezygnacji z jakiejkolwiek premiery komiksowego filmu "Batgirl", w którym ponownie zagrał rolę Batmana. Aktor nie jest specjalnie zmartwiony tym, że widzowie nie obejrzą tego filmu.

"Batgirl" to komiksowa produkcja, która była realizowana dla platformy streamingowej HBO Max. Choć film niemal w całości jest już gotowy, a koncern Warner Bros. Discovery wydał na jego nakręcenie 90 milionów dolarów, to szefowie tej wytwórni zdecydowali się na skasowanie projektu. 

Film nie zostanie dokończony, a jego premiera nie dojdzie do skutku. Decyzję do tej pory skomentowali reżyserzy tej produkcji Adil El Arbi i Bilall Fallah, a także odtwórczyni tytułowej roli Leslie Grace. Teraz, podczas gali rozdania nagród Emmy, o komentarz w tej sprawie poproszono Michaela Keatona. "Myślę, że była to decyzja biznesowa. Będę zakładał, że była to dobra decyzja biznesowa. Prawdę mówiąc, to jednak nie wiem" - powiedział aktor w rozmowie z portalem "Variety".

Reklama

"Batgirl": Michael Keaton powrócił do postaci Batmana

W filmie "Batgirl" Michael Keaton znów przywdział kostium Batmana, który wkładał trzydzieści lat temu w dwóch filmach w reżyserii Tima Burtona. I miała to być więc pierwsza okazja do ponownego zobaczenia go w roli Człowieka-Nietoperza, którą zagra jeszcze w innym komiksowym widowisku zatytułowanym "The Flash". Kiedy więc Keaton ponownie pojawi się na ekranie w tej roli? "Zobaczymy. Granie Batmana było wspaniałe i miałem świetną zabawę, ale tak naprawdę to nic nie wiem. Jeśli będziecie mieli szczęście, to zobaczycie mnie w tej roli trochę później" - powiedział w tej samej rozmowie aktor.

Nagroda Emmy, jaką otrzymał za rolę doktora Samuela Finniksa w serialu "Lekomania", była pierwszą w dorobku aktorskim Michaela Keatona. "Moi rodzice nie byli patronami żadnych ze sztuk. W sumie to nie byliśmy patronami niczego. Ale chciałbym im podziękować. Chcę podziękować członkom mojej rodziny, którzy nigdy nie sprawili, że czułem się głupio" - powiedział aktor, dziękując za statuetkę. 

Zobacz również: 

"Batgirl": Warner Bros. Discovery zorganizuje "pogrzebowe pokazy" filmu

"Batgirl": Reżyserzy filmu zostali odcięci od materiału! Trafi do kosza?

"Batgirl": Gwiazda produkcji błaga szefa Warner Bros, by nie kasował filmu

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Batgirl | Michael Keaton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL