Reklama

Reklama

"Avatar: Istota wody": Nowy zwiastun i plakat długo oczekiwanego filmu

Właśnie pojawił się plakat i nowy zwiastun najbardziej oczekiwanego filmu roku, czyli kontynuacji kultowego dziś "Avatara" o podtytule "Istota wody"

Właśnie pojawił się plakat i nowy zwiastun najbardziej oczekiwanego filmu roku, czyli kontynuacji kultowego dziś "Avatara" o podtytule "Istota wody"
Kadr z filmu "Avatar: Istota wody" /materiały prasowe

Spektakularne kinowe widowisko, jakim będzie film "Avatar: Istota wody", przeniesie widzów w zupełnie inny wymiar kinematografii. James Cameron odkryje wspaniały świat Pandory w fantastycznej historii z porywającą akcją, licznymi przygodami i scenami, które zapierają dech w piersiach. 

"Avatar: Istota wody": Fabuła, plakat i zwiastun

Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake'a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.

Reklama

W filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Camerona występują: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang i Kate Winslet. Na ekranie pojawią się również m.in.: Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco i Jemaine Clement.

Producent filmu Jon Landau, zdradził, że wszystkie cztery kontynuacje "Avatara" będą skupione na temacie rodziny. Cameron pracował nad tymi filmami jednocześnie. Choć temat filmów będzie podobny, każda z części ma być osobną historią zakończoną wyraźnym finałem. "Musieliśmy się upewnić, że widzowie dostaną film, którego nie będą mogli doświadczyć nigdzie indziej. Koniecznie będą musieli zobaczyć go w kinach" - stwierdził Landau.

"Avatar: Istota wody": Testowanie możliwości kina

"Zaprojektowaliśmy ten film w taki sposób, żeby trzeba go było oglądać na jak największym ekranie, by móc się dać porwać technice 3D. Testujemy nim granice możliwości kina" - zapewnił James Cameron na odbywającym się w Las Vegas wydarzeniu CinemaCon zorganizowanym dla właścicieli kin.

"Avatar: Istota wody" ma pokazać wodną część Pandory, dlatego tak ważne było udoskonalenie możliwości techniki motion capture.

 "To niewątpliwy skok w stosunku do pierwszej części 'Avatara', więc musicie być na to przygotowani. To przygoda, której nigdy nie zapomnicie. Zatyka mnie, gdy tylko o tym mówię. Pod koniec ubiegłego roku otrzymałam możliwość zobaczenia dwudziestu minut tego filmu. Zaparło mi dech w piersiach. Poruszył mnie do łez" - aktorka Zoe Saldana zdradziła w rozmowie z magazynem "People".

"Avatar: Istota wody": Kate Winslet osiem minut pod wodą

"Jimowi w końcu udało się sprostać postawionemu przez siebie zadaniu. Zaprzeczeniu opinii o tym, że nie da się wirtualnie naśladować wody, by móc pod nią skorzystać z technologii motion capture (technika polegająca na przechwytywaniu trójwymiarowego ruchu aktorów w celu zapisania go na komputerze). To było zadanie, którego się podjął i zajęło mu to lata, ale zakończyło się sukcesem. Dokonał tego w sposób potężny i przekonujący" - dodała aktorka.

Wśród nowych aktorów, którzy dołączyli do obsady filmu, jest m.in. Kate Winslet. Na potrzeby "Avatara 2" gwiazda nauczyła się wstrzymywać pod wodą powietrze na prawie osiem minut.

"Moje ulubione wspomnienie związane z kręceniem 'Avatara 2; dotyczy zdjęć w ogromnym, okrągłym zbiorniku szerokim na 12 metrów. W środku znajdowało się oszklone przejście. Pewnego dnia wszedłem do środka i zobaczyłem spacerującą po dnie zbiornika Kate Winslet. Podeszła w moją stronę, zobaczyła mnie przez okno, pomachała mi, poszła dalej, dotarła do krawędzi zbiornika, odwróciła się i przeszła pod wodą całą drogę z powrotem" - wspomina producent filmu, Jon Landau.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Avatar 2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy