Reklama

Arnold Schwarzenegger o braciach Kliczko: "Jesteście moimi bohaterami"

Amerykański aktor Arnold Schwarzenegger nazwał braci Kliczko "moimi bohaterami" we wpisie na Twitterze. Gwiazdor nawiązał do bohaterskiej postawy byłych bokserów, którzy zapowiedzieli, że będą walczyć z okupującymi Ukrainę rosyjskimi wojskami z bronią w ręku.

Amerykański aktor Arnold Schwarzenegger nazwał braci Kliczko "moimi bohaterami" we wpisie na Twitterze. Gwiazdor nawiązał do bohaterskiej postawy byłych bokserów, którzy zapowiedzieli, że będą walczyć z okupującymi Ukrainę rosyjskimi wojskami z bronią w ręku.
Arnold Schwarzenegger i Witalij Kliczko w 2015 roku /Johannes Simon /Getty Images

"Witaliju i Władimirze Kliczko, myślę o was, moi przyjaciele. Byliście moimi bohaterami w ringu i jesteście moimi bohaterami teraz" - napisał na Twitterze Arnold Schwarzenegger.

Schwarzenegger zapewnił też, że jest pełen podziwu dla obywateli Ukrainy. "Dzielę z wami wasz smutek oraz waszą nadzieję na pokój. Wasza odwaga i człowieczeństwo w obliczu tego koszmaru jest dla mnie inspiracją. Niech was Bóg błogosławi" - aktor napisał na Twitterze.

Reklama

Bracia Kliczko z bronią ręku

Witalij Kiczko, który pełni funkcję mera Kijowa, zapowiedział w piątek po południu, że "miasto weszło w fazę obrony".

"Teraz w niektórych dzielnicach słychać strzały i wybuchy. Ukraińskie wojsko niszczy grupy dywersyjne Rosjan. Niektóre grupy dywersyjne niestety już spenetrowały stolicę. Wróg chce rzucić Kijów na kolana i nas zniszczyć" - podkreślił Kliczko.

W piątek ukraiński MSW poinformowało, że ukraińskie pojazdy wojskowe przybywają do Kijowa, aby bronić stolicy przed nadciągającymi wojskami rosyjskimi.

Witalij Kliczko przekazał też, że on i jego brat - obaj byli mistrzowie świata w boksie - są gotowi walczyć z bronią w ręku.

Prawie 46-letni Władimir Kliczko zakończył bokserską karierę w 2017 roku. Był czempionem wagi ciężkiej federacji IBF, WBA, WBO oraz IBO. Jako amator zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Atlancie (1996).

Wcześniej karierę zakończył jego starszy brat - Witalij, również utytułowany zawodnik kategorii ciężkiej.

Schwarzenegger: Krytyk Trumpa

Były gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger, nie unika wypowiedzi na bieżące wydarzenia polityczne. Był wielkim przeciwnikiem prezydentury Donalda Trumpa.

"Jako prezydent tego wspaniałego narodu, masz moralną odpowiedzialność, by wysłać w świat jednoznaczną informację - że nie będziesz stać po stronie nienawiści i rasizmu" - zwracał się bezpośrednio do Trumpa w 2017 roku.

"Uwierzcie mi - znałem prawdziwych nazistów. Urodziłem się w Austrii w 1947 roku. Zaraz po skończeniu II wojny światowej. Dorastałem w środowisku złamanych ludzi, którzy wracali z walk przesiąknięci winą. Ludzi, którzy zostali zmanipulowani przez straceńczą ideologię. I mówię wam - duchy, które teraz idealizujecie, spędziły resztę swojego życia we wstydzie, a teraz smażą się w piekle" - dodawał.

Zobacz również:

"Córka": Kto tu jest tak naprawdę zagubiony? [recenzja]

"Mój dług": Ofiara, która staje się katem [recenzja]

"C'mon C'mon": Pogadajmy [recenzja]

"Psie pazury": Jak Jane Campion wodzi nas za nos [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Arnold Schwarzenegger | Kliczko
Reklama
Reklama
Reklama