Reklama

Reklama

Arcydzieła Wong Kar-Waia wracają na kinowe ekrany

Na początku 2022 roku na ekranach polskich kin zagości pięć odrestaurowanych filmów hongkońskiego reżysera Wong Kar-Waia - poinformował organizator przeglądu Pięć Smaków.

Na początku 2022 roku na ekranach polskich kin zagości pięć odrestaurowanych filmów hongkońskiego reżysera Wong Kar-Waia - poinformował organizator przeglądu Pięć Smaków.
Fotos z filmu "Chungking Express" /Album Online /East News

Niemal wszystkie filmy Wonga zyskiwały status kultowych natychmiast po swojej premierze. Reżyser jak nikt inny potrafi opowiadać o niespokojnym duchu lśniących neonami wielkich miast, o bohaterach mijających się w czasie i przestrzeni, o niepokornych buntownikach i pękniętych duszach.

Wong Kar-Wai: Mistrz obrazu

Spojrzenia i drobne gesty mówią w jego filmach więcej niż słowa. Jest mistrzem obrazu, każdy kadr zachwyca u niego kompozycją, kolorem i nasyceniem emocji. Ma niezwykły talent do komponowania ścieżek dźwiękowych - każda z nich to prawdziwy skarbiec utworów niszowych i bardzo popularnych, które w fabule zyskują nowe znaczenia i zostają w uszach na długo po seansie. 

Reklama

Estetyka filmów Wonga wywarła ogromny wpływ na światowe kino. Dziś na nowo hipnotyzuje pulsującym rytmem "Upadłych aniołów", zmysłową atmosferą "Happy Together", wyrafinowaną scenografią "Spragnionych miłości". To filmy, które wchodzą głęboko pod skórę - i zachwycają tak samo przy pierwszym i przy dziesiątym seansie.

W programie przeglądu znajdzie się pięć filmów reżyser: "Chungking Express" (1994), "Upadłe anioły" (1995), "Happy Together" (1997), "Spragnieni miłości" ( 2000) oraz "2046" (2004).

Pierwsze przeglądy ruszają już w styczniu w Poznaniu i Wrocławiu.

Zobacz również:

To była ostatnia szansa zmarłego aktora. On mu ją odebrał

Najbardziej pożądana? Nie chce się wierzyć, ile lat właśnie skończyła

Nie do poznania? Tak zaczynał znany polski aktor

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wong Kar-Wai

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL