Reklama

Ana de Armas, Jamie Lee Curtis i Quentin Tarantino wręczą Złote Globy

We wtorek 10 stycznia odbędzie się organizowana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) 80. ceremonia wręczenia Złotych Globów. Organizatorzy imprezy opublikowali właśnie listę osób, które wręczą te prestiżowe nagrody. Są na niej Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Niecy Nash-Betts, Ana Gasteyer, Billy Porter, Colman Domingo, Natasha Lyonne, Michaela Jae Rodriguez, Nicole Byer, Quentin Tarantino oraz Tracy Morgan.

Jak informuje portal "Variety", gośćmi ceremonii będą też m.in. Austin Butler ("Elvis"), ekipa filmu "Fabelmanowie" Stevena Spielberga, a także Daniel Craig. Na liście przedstawionej przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej są też Chan-wook Park nominowany do Złotego Globu dla najlepszego filmu zagranicznego za "Podejrzaną" oraz gwiazdy "Na Zachodzie bez zmian": Felix Kammerer i Daniel Bruhl.

Reklama

Podczas ceremonii rozdania Złotych Globów nie zabraknie silnej ekipy "telewizyjnej". Nominowanymi do Złotych Globów gośćmi ceremonii będą m.in. Kevin Costner ("Yellowstone"), Julia Garner ("Ozark"), Niecy Nash ("Dahmer - Potwór: historia Jeffreya Dahmera") Elizabeth Debicki ("The Crown"), Jenna Ortega ("Wednesday"), Kaley Cuoco ("Stewardesa"), Jessica Chastain ("George & Tammy) czy Andrew Garfield ("Pod sztandarem nieba").

Brendan Fraser nie pojawi się na ceremonii

Jedynym nominowanym do Złotego Globu artystą, który publicznie ogłosił, że nie pojawi się podczas ceremonii rozdania tych nagród, jest wyróżniony za rolę w "Wielorybie" Brendan Fraser. Decyzja aktora związana jest z bolesnymi wydarzeniami z przeszłości. Fraser przyznał otwarcie, że był molestowany przez byłego prezesa HFPA, Philipa Berka. Jak wymienia portal "IndieWire", na uroczystości z powodów zawodowych zabraknie też kilku innych tegorocznych nominowanych. Hugh Jackman ("Syn") występuje aktualnie na Broadwayu w przedstawieniu "The Music Man", a Diego Luna kręci w Europie drugi sezon "Andora".

Ceremonia rozdania Złotych Globów wraca w tym roku do telewizji NBC, gdzie zostanie pokazana na żywo. Przed rokiem stacja zrezygnowała z transmisji z powodu skandali związanych z HFPA. Od tego czasu stowarzyszenie przechodzi proces przemian, które mają pomóc tej organizacji w odzyskaniu dobrego imienia po oskarżeniach o rasizm i seksizm. Prowadzącym tegoroczną ceremonię będzie Jerrod Carmichael. W jej trakcie specjalne nagrody dostaną Ryan Murphy i Eddie Murphy. 

Zobacz również: 

Złote Globy 2023: "Duchy Inisherin" z ośmioma nominacjami

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Złote Globy | Ana de Armas | Jamie Lee Curtis | Tarantino Quentin

Reklama

Reklama

Reklama