Reklama

Reklama

Alec Baldwin: Petycja po tragicznym wypadku z udziałem aktora

Nie milkną echa tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na planie westernu „Rust”. Odtwórca głównej roli i producent obrazu Alec Baldwin wystrzelił z pistoletu-rekwizytu, w którym, jak się okazało, znajdowała się ostra amunicja. Mąż zmarłej w wyniku odniesionych obrażeń operatorki Halyny Hutchins zapewnił, że Baldwin jest dla jego rodziny „dużym wsparciem”. W międzyczasie, w reakcji na tę tragedię powstała petycja, której autorzy domagają się zaprzestania używania broni palnej na planach filmowych.

Nie milkną echa tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na planie westernu „Rust”. Odtwórca głównej roli i producent obrazu Alec Baldwin wystrzelił z pistoletu-rekwizytu, w którym, jak się okazało, znajdowała się ostra amunicja. Mąż zmarłej w wyniku odniesionych obrażeń operatorki Halyny Hutchins zapewnił, że Baldwin jest dla jego rodziny „dużym wsparciem”. W międzyczasie, w reakcji na tę tragedię powstała petycja, której autorzy domagają się zaprzestania używania broni palnej na planach filmowych.
Alec Baldwin jest w szoku po tragicznym postrzeleniu operatorski filmu "Rust" /Avalon/Photoshot /East News

Branża filmowa jest obecnie pogrążona w żałobie po zmarłej tragicznie operatorce filmowej Halynie Hutchins. Do wypadku doszło na terenie Bonanza Creek Ranch w Nowym Meksyku, gdzie kręcony był western z udziałem Aleca Baldwina - "Rust". Odtwórca głównej roli, który pełni zarazem obowiązki producenta obrazu, wystrzelił z broni będącej rekwizytem. Okazało się, że w pistolecie znajdowała się ostra amunicja.

Reklama

Hutchins, którą przetransportowano helikopterem do szpitala w Albuquerque, nie udało się uratować. Raniony w wyniku postrzału reżyser Joel Souza trafił pod opiekę lekarzy, a wkrótce potem wyszedł ze szpitala, o czym poinformowała na Twitterze jedna z występujących w filmie aktorek, Frances Fisher.

Śmierć Halyny Hutchins: Hollywood w żałobie

"Brakuje słów, by wyrazić mój szok i rozpacz z powodu tragicznego wypadku, w którym zginęła Halyna Hutchins, żona, matka i ogromnie podziwiana koleżanka. W pełni współpracuję z policją, by wyjaśnić, w jaki sposób doszło do tej tragedii i cały czas jestem w kontakcie z mężem Halyny, oferując swoje wsparcie jemu i całej jego rodzinie. Mam złamane serce przez to, co spotkało Halynę, jej męża, syna, i wszystkich, którzy ją znali i kochali" - skomentował sprawę w zamieszczonym na Twitterze poście Baldwin.

Fani wyrazili solidarność i współczucie względem bliskich zmarłej operatorki oraz sprawcy wypadku. "Trudno wyobrazić sobie, co przeżywacie. Ból, poczucie winy i rozpacz muszą być dla ciebie nie do zniesienia" - czytamy w jednym z wielu podobnych komentarzy.

Słowa hollywoodzkiego gwiazdora potwierdził małżonek zmarłej operatorki, Matthew, który w rozmowie z "Daily Mail" wyjawił, iż Baldwin jest dla niego "dużym wsparciem". Tragedię tę skomentowała również bratanica Baldwina, znana topmodelka Hailey Bieber.

"Przesyłam ogrom miłości rodzinie Halyny Hutchins. To niewyobrażalna i druzgocąca tragedia. Myślami jestem teraz także z Joelem Souzą, który dochodzi do zdrowia. Jestem absolutnie załamana. Mam złamane serce z powodu każdej osoby, która wzięła udział w tym strasznym wypadku" - powiedziała Bieber w zamieszczonej na Instagramie relacji wideo.

Petycja o zakaz używania broni palnej na planach filmowych

W reakcji na wypadek, do jakiego doszło na planie filmu "Rust", powstała petycja, której autorzy domagają się zaprzestania używania broni palnej na planach filmowych. Jej inicjatorem jest reżyser i scenarzysta Bandar Albuliwi, absolwent Konserwatorium Amerykańskiego Instytutu Filmowego, które ukończyła także zmarła Hutchins.

"Halyna była utalentowaną operatorką i wspaniałą przyjaciółką. Jej życie zostało bezsensownie i tragicznie odebrane z powodu użycia prawdziwej broni palnej na planie zdjęciowym. Musimy mieć pewność, że to się nie powtórzy. Coś takiego nie powinno się wydarzyć w XXI wieku. Prawdziwa broń nie jest już potrzebna na planach filmowych. Musimy dokonać zmian, zanim stracimy kolejne utalentowane osoby. Podpiszcie tę petycję i zażądajcie, aby Alec Baldwin wykorzystał swoje wpływy w Hollywood i doprowadził do wprowadzenia niezbędnych zmian" - wyjaśnił Albuliwi.

Na tę chwilę petycję na stronie Change.org podpisało 8,5 tys. osób.

"Rust": Produkcja filmu została wstrzymana

Produkcja filmu "Rust" została wstrzymana na czas nieokreślony. Ustalenia policji wskazują tymczasem, kto najprawdopodobniej ponosi winę za tragiczny wypadek na planie.

Według najnowszych doniesień, Baldwin otrzymał naładowaną broń od asystenta reżysera, Dave’a Halla, który nie wiedział, że w pistolecie znajduje się ostra amunicja. Jak podaje "The New York Times", sędzia stanowy udzielił policji pozwolenia na przeszukanie planu zdjęciowego oraz wykorzystanych w produkcji kamer i innych rejestratorów wideo. Jeden z pracowników biura szeryfa hrabstwa Santa Fe ujawnił, że jak dotąd nie postawiono żadnych zarzutów.

"Świadkowie nadal są przesłuchiwani przez detektywów. Pan Baldwin został przesłuchany, a następnie wypuszczony. Nie dokonaliśmy żadnych aresztowań" - powiedział.

Zobacz również:

Alec Baldwin: Podcast o rodzicielstwie 

Alec Baldwin: Nie dostał roli w "Rodzinie Soprano" 

Alec Baldwin znów usunął konto na Twitterze. Kuriozalny powód

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Alec Baldwin | Rust (tragedia na planie filmowym)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL