Reklama

"Akademia Pana Kleksa": Casting dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową

Twórcy nowej ekranizacji "Akademii Pana Kleksa" organizują casting dla dzieci w wieku 11-13 lat z niepełnosprawnością ruchową. Zgłoszenia można przesyłać do 7 lipca. Gdzie się zgłaszać?

Twórcy nowej ekranizacji "Akademii Pana Kleksa" organizują casting dla dzieci w wieku 11-13 lat z niepełnosprawnością ruchową. Zgłoszenia można przesyłać do 7 lipca. Gdzie się zgłaszać?
Piotr Fronczewski w "Akademii Pana Kleksa" /INPLUS /East News

Nowa "Akademia Pana Kleksa": Casting dla dzieci

Twórcy nowej ekranizacji "Akademii Pana Kleksa" podkreślają, że jego ważnym elementem jest aspekt edukacyjny - Akademia Pana Kleksa będzie szkołą międzynarodową, w której uczyć się będą dzieci z całego świata.

"Robimy film dla dzieci, nie namawiamy szkół, żeby chodziły do kin, bo to jest lektura. Chcemy, żeby oglądały go dwa-trzy razy, bo to świetna rozrywka. Aspekt edukacyjny, który proponujemy jest tak samo nowoczesny i nowatorski, jak cała ta produkcja" - podkreśla reżyser i producent filmu Maciej Kawulski.

Twórcy filmu organizują casting dla dzieci w wieku 11-13 lat z niepełnosprawnością ruchową w stopniu znacznym. Wymaganiami są - jak napisano w ogłoszeniu - uśmiech, pasja i chęć pędzenia przez życie do przodu.

Reklama

Zgłoszenia można wysyłać do 7 lipca 2022 roku na adres mailowy: casting@kleksacademy.com. Patronatem społecznym casting objęła Fundacja Avalon, która od ponad 15 lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

"Akademia Pana Kleksa": O czym opowiada?

"Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy to opowieść o dorastaniu, pokonywaniu słabości, sile współdziałania i mocy fantazji. Jest to też opowieść o niezwykłej szkole, mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, do której trafia 12-letni Adaś Niezgódka wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami. Szkoła prowadzona jest przez ekscentrycznego nauczyciela Ambrożego Kleksa, który jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód.

Od momentu premiery w 1984 roku film Krzysztofa Gradowskiego stał się hitem, a Pan Kleks jednym z ulubionych bohaterów młodej widowni. W ciągu roku "Akademię..." obejrzało 14 milionów widzów. Cały czas chętnie wracają do świata, który stworzył Jan Brzechwa a na język filmu przetłumaczył Krzysztof Gradowski. W kolejnych latach powstały kolejne filmy cyklu: "Podróże Pana Kleksa" (1985), "Pan Kleks w kosmosie" (1988) i "Tryumf pana Kleksa" (2001).

Nowa ekranizacja "Akademii Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja powieści Brzechwy, która ma przemawiać swoją treścią i formą do najmłodszych, ale też wchodzić w dialog ze starszymi widzami, wciąż pamiętającymi kultową ekranizację z lat 80. z Piotrem Fronczewskim w roli Ambrożego Kleksa.

Nowa produkcja ma być podzielona na dwie części. Pierwszą polscy widzowie zobaczą pod koniec 2023 roku.

Zobacz też:

Polscy sportowcy na ekranie. Jednorazowa przygoda czy aktorska kariera?

Defekt czy atut? Oto najpiękniejsze gwiazdy, które mają... piegi!

Quentin Tarantino znów został ojcem! Syn czy córka?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Akademia Pana Kleksa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy