Reklama

Reklama

"Akademia Dobra i Zła" trafi do Netfliksa 19 października [oficjalny klip]

19 października w ofercie Netfliksa zadebiutuje film Paula Feiga "Akademia Dobra i Zła", który powstał na podstawie bestsellerowych książek Somana Chainaniego. Pojawił się właśnie pierwszy klip promujący produkcję.

19 października w ofercie Netfliksa zadebiutuje film Paula Feiga "Akademia Dobra i Zła", który powstał na podstawie bestsellerowych książek Somana Chainaniego. Pojawił się właśnie pierwszy klip promujący produkcję.
Sofia Wylie (Agatha), Michelle Yeoh (profesor Anemone) i Kerry Washington (profesor Dovey) w filmie "Akademia Dobra i Zła" / Gilles Mingasson / Netflix © 2022 /materiały prasowe

Dwie najlepsze przyjaciółki z wioski Gavaldon — Sophie (Sophia Anne Caruso) i Agathę (Sofia Wylie) — łączy coś niezwykłego. Jasnowłosa Sophie marzy o ucieczce od ponurego życia i chce zostać księżniczką, a gustująca w mrocznych klimatach i wychowywana przez niekonwencjonalną matkę Agatha ma zadatki na prawdziwą wiedźmę. Pewnej nocy, pod krwistoczerwonym księżycem, potężna siła przenosi je do Akademii Dobra i Zła — gdzie zaczyna się prawdziwa historia każdej baśni. 

"Akademia Dobra i Zła": O czym opowie film?

Jednak od początku coś jest nie tak. Sophie trafia do Akademii Zła prowadzonej przez urzekającą i kąśliwą lady Lesso (Charlize Theron), a Agatha do Akademii Dobra, której przewodzi pogodna i miła profesor Dovey (Kerry Washington). Lekcje z dziećmi Złej Czarownicy (Freya Parks), Kapitana Haka (Earl Cave) i czarującym synem Króla Artura (Jamie Flatters) to nie bajka, a w dodatku — jak twierdzi dyrektor Akademii (Laurence Fishburne) — tylko pocałunek prawdziwej miłości może zmienić zasady i przenieść dziewczyny do szkół zgodnych z ich przeznaczeniem. Jednak gdy na horyzoncie pojawia się w tajemniczy sposób powiązana z Sophie mroczna i niebezpieczna postać (Kit Young), która grozi zniszczeniem Akademii i całego świata, jedynym sposobem na szczęśliwe zakończenie jest przetrwanie tej życiowej baśni.

Reklama

Film "Akademia Dobra i Zła" na podstawie bestsellerowych książek Somana Chainaniego wyreżyserował Paul Feig. W rolach głównych wystąpili: Sophia Anne Caruso, Sofia Wylie, Laurence Fishburne, Michelle Yeoh, Jamie Flatters, Kit Young, Peter Serafinowicz, Rob Delaney, Mark Heap, Patti LuPone i Rachel Bloom oraz Kerry Washington i Charlize Theron.

W pozostałych rolach wystąpią: Earl Cave, Demi Isaac Oviawe, Freya Parks, Kaitlyn Akinpelumi, Holly Sturton, Emma Lau, Briony Scarlett, Ally Cubb, Rosie Graham, Joelle, Chinenye Ezeudu, Oliver Watson, Ali Khan, Myles Kamwendo i Misia Butler.

Czytaj więcej:

Marcin Dorociński w "Mission: Impossible"? Polski aktor przerwał milczenie

Seksbomba? Polska aktorka nie unika rozbieranych scen

HBO Max usuwa papierosy z plakatów filmowych. Gwiazdorzy zostali ocenzurowani!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy