Reklama

Reklama

"You Can Dance - Nowa Generacja": Kto wygrał wielki finał?

Karolina Olszewska została zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji "You Can Dance - Nowa Generacja". W walce o tytuł Najlepszego Tancerza Nowej Generacji i 100 tysięcy złotych 12-latka pokonała Milenę Zdzuj, Natana Grzybowskiego i Tymka Sobczyka. Wielki finał odbył się w niedzielę, 28 listopada, w TVP1.

Finaliści pierwszej edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja" oraz prowadząca Ida Nowakowska

Po wielu tygodniach tanecznych zmagań widzowie TVP1 poznali finalistów "You Can Dance - Nowa Generacja". Karolina Olszewska, Milena Zdzuj, Natan Grzybowski i Tymek Sobczyk pokonali ponad tysiąc chętnych, którzy zgłosili się na castingi.

Karolina Olszewska wygrała "You Can Dance - Nowa Generacja"

Ostatecznie zwyciężczynią programu okazała się 12-letnia Karolina Olszewska!

Karolina pochodzi z Dębicy i - zainspirowana bajką "Angelina. Prima Ballerina" - zaczęła tańczyć mając zaledwie 3 lata. Jazz, modern dance, contemporary i show dance - w tych stylach tanecznych czuje się najlepiej, choć w "You Can Dance - Nowa Generacja" udowodniła, że inne gatunki nie są jej straszne.

Reklama

12-latka jest wielokrotną solową złotą medalistką Mistrzostw Polski federacji IDO i WADF. Na koncie ma także solowe złote medale na Mistrzostwach Świata federacji WADF, tytuł solowej Mistrzyni Europy (Sankt Petersburg) i wiele innych. Interesuje się japońskim anime, a w wolnych chwilach samodzielnie projektuje i maluje swoje koszulki.

Kim byli pozostali finaliści?

Milena Zdzuj to 13-letnia mieszkanka Prószkowa (woj. opolskie), która tańczy od 6. roku życia. Wszechstronnie uzdolniona, co prezentuje w każdym odcinku programu zachwycając nie tylko widzów, ale także jury Agustina Egurrolę, Klaudię Antos i Michała Mishę Kostrzewskiego. Najlepiej odnajduje się tańcząc jazz, modern, balet i pole dance. Kilkukrotnie zdobyła Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski w stylu modern i jazz w kategoriach - solo, duet, formacja i mini formacja. Kilkukrotnie stanęła na najwyższy stopniu podium podczas Mistrzostw Polski w stylu pole dance. Jej tanecznym idolem jest Autumn Miller. Interesuje się modą i makijażem. Kocha podróżować. 

Natan Grzybowski to 12-letni tancerz z Rypina. Swoją przygodę z tańcem zaczął pięć lat temu. Wszystko za sprawą baletu "Jezioro Łabędzie" Piotra Czajkowskiego, który wówczas obejrzał w telewizji z siostrą. Miłośnik jazzu i modern, i tak jak poprzedni finaliści może pochwalić się wieloma sukcesami, m.in. Mistrzostwo Polski w jazzie oraz Mistrzostwo Świata w jazzie. Chętnie bierze udział w warsztatach, podczas których uczy się innych stylów tańca. Jego tajną bronią jest śmiech, którym zaraża wszystkich, o czym widzowie mogli się przekonać niejednokrotnie śledząc jego poczynania w programie "You Can Dance - Nowa Generacja". 

Tymek Sobczyk to 14-letni mistrz Polski, Europy i Świata w tańcu jazzowym z Nowej Wsi. Zaczął tańczyć pięć lat temu. Poza tańcem spełnia się w roli młodego projektanta, który przerabia swoje ubrania farbując, obcinając i przeszywając je. W przyszłości chciałby połączyć swoje dwie największe pasje i zostać najlepiej tańczącym projektantem mody.

Podczas finału programu "You Can Dance - Nowa Generacja" pojawili się wyjątkowi goście. Na scenie wystąpili: Cleo, Daria i współprowadząca program Roksana Węgiel. Nie zabrakło również Idy Nowakowskiej - prowadzącej i wielkiej miłośniczki tańca, która występowała na największych polskich i światowych scenach.

Zobacz również:

"Mam talent!": Upadek w finale. Ten występ zmroził widzów!

"Rolnik szuka żony 8": Kamila rzuca Adama. Co z pozostałymi parami? [11. odcinek]

Leon Niemczyk: Grał wszędzie i wszystko

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: You Can Dance - Nowa Generacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy