Reklama

Reklama

TVP i sceny z Netfliksa? "Wiadomości" przerywają milczenie. Jak się tłumaczą?

"Wiadomości" TVP znowu są bezlitośnie krytykowane - tym razem za sprawą kolejnego materiału na temat migrantów. Po fali negatywnych komentarzy stacja w końcu przerwała milczenie i wytłumaczyła się z wykorzystania urywków z szwedzkiego... serialu Netfliksa.

Wiadomości straszą migrantami... zdjęciami z serialu Netflixa. Stacja teraz się tłumaczy

Wpadki w TVP zdarzają się coraz częściej. Dziennikarze stacji tworzą materiały, które nie zawsze mają związek z rzeczywistością. W sobotnim (30 października) materiale "Wiadomości" na tapet wzięto temat migrantów, którzy rzekomo paraliżują Europę.

Materiał Jakuba Krzyżaka i Piotra Glinickiego, zatytułowany "Nielegalna migracja paraliżuje Europę", zawierał krótki filmik, na którym widać, jak napastnicy podjeżdżają na motocyklach pod pralnię chemiczną i strzelają z broni maszynowej. Po czym spokojnie odjeżdżają. 

Fragment serialu Netflix w "Wiadomościach" TVP

Problem polega na tym, że pokazany w telewizji publicznej filmik to amatorskie nagrania z planu drugiego sezonu szwedzkiego serialu "Snabba cash" - po polsku "Szybka", który powstał dla platformy Netflix. Jednak twórcy materiału nie poinformowali widzów TVP, że są to amatorskie nagrania scen z serialu i wielu odbiorców mogło pomyśleć, że to wydarzyło się naprawdę.

Reklama

TVP się tłumaczy: "Inscenizowane ujęcie"

Na stację szybko spadła fala krytyki. Oburzeni internauci nie pozostawili na "Wiadomościach" suchej nitki, zarzucając im jawną manipulację. W końcu TVP przerwało milczenie i na Twitterze odniosło się do materiału o migrantach, który wzbudził duże kontrowersje.

Takie tłumaczenie nie zadowoliło oburzonych internautów. W przedstawionym materiale lektor podkreślił przecież, że "to nagranie z jednego ze szwedzkich miast"...

Zobacz również:

Najlepsze horrory na Halloween. Filmy, które cię przerażą

Piękna Polka pokazała brzuch. Dotąd wszystko ukrywały ubrania

Nie żyje aktor Andrzej Zaorski

Pokazał się publicznie po tragicznym wypadku. Niezwykłe słowa

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: TVP1 | Wiadomości TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje