Reklama

Reklama

"Squid Game" w Halloween: Zakaz kostiumów w serialowym stylu

Amerykańskie szkoły zabraniają kostiumów w stylu "Squid Game" w Halloween. W Niemczech ciemnozielone dresy i czerwone kombinezony cieszą się dużym wzięciem, a policja patrzy na to z niepokojem.

Amerykańskie szkoły zabraniają kostiumów w stylu "Squid Game" w Halloween. W Niemczech ciemnozielone dresy i czerwone kombinezony cieszą się dużym wzięciem, a policja patrzy na to z niepokojem.
Kadr z serialu "Squid Game" /materiały prasowe

Charakterystyczny serialowy uniform będzie z pewnością jednym z najpopularniejszych strojów podczas tegorocznych zabaw halloweenowych. Nie wszędzie jednak, bo tuż przed przypadającym w najbliższą niedzielę "świętem duchów" kurator jednego z nowojorskiego dystryktów szkolnych przebranie takie uznał za "niedopuszczalne".

"Squid Game": Serialowe uniformy robią furorę

Południowokoreański thriller dostępny na platformie Netflix przedstawia losy zadłużonych ludzi, rywalizujących o ogromną nagrodę pieniężną w serii śmiertelnych gier wzorowanych na dziecięcych zabawach.

Produkcja, która okazała się hitem, poraża okrucieństwem i przedmiotowym podejściem do ludzi. Coraz popularniejsze są również uniformy bohaterów produkcji - ciemnozielone dresy, czerwone kombinezony, czarne wojskowe buty i białe trampki.

Reklama

Jak donosi amerykański kanał informacyjny CBS News, treść serialu skłoniła dyrektorów szkół podstawowych w nowojorskim okręgu Fayetteville-Manlius do poinformowania rodziców uczniów, że strój inspirowany serialem, nie jest mile widziany.

Podstawowym argumentem przemawiającym za zakazem przebierania się na Halloween za postaci z serialu jest to, że nałożenie takiego kostiumu jest pewną akceptacją nieakceptowalnych zachowań, jest przemocowym przesłaniem.

W szkołach zakazano też halloweenowych wygłupów z użyciem przedmiotów, "które można zinterpretować jako broń" (takimi, jak zabawkowe miecze czy pistolety) oraz tymi, które są "zbyt krwawe lub przerażające", jak to ujął kurator okręgu Fayetteville-Manlius - Craig Tice.

"Squid Game" numerem jeden Netfliksa

Jakiś czas temu ogłoszono, że serial "Squid Game" w ciągu pierwszych 28 dni na platformie był oglądany na 111 mln kont, dzięki czemu został największym hitem Netfliksa. Rekord "Bridgertonów" został pobity aż o 29 milionów!

Przypomnijmy, że Netflix zalicza konto, jeśli którykolwiek z odcinków był na nim oglądany nieprzerwanie przez co najmniej 2 minuty. Ponad 73 miliony osób obejrzało cały sezon serialu "Squid Game".

Wynik finansowy "Squid Game" też robi wrażenie. Zgodnie z informacjami podawanymi przez "Bloomberga" zysk platformy Netflix to prawie 891,1 milionów dolarów. Co ciekawe, na wyprodukowanie serialu wydano niewielką część tej kwoty, bo "jedyne" 21,4 miliona dolarów.

Czytaj również:

Netflix manipulował algorytmem wyszukiwania, by ukryć film przed widzami

Maciej Stuhr parodiuje Jarosława Kaczyńskiego

"The Crown": Netflix odpiera zarzuty!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Squid Game

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL