Reklama

Reklama

Pogrzeb Witolda Odrobiny

W podkrakowskim Brzeziu odbył się dzisiaj pogrzeb znanego dziennikarza Witolda Odrobiny. Popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny zmarł 23 listopada. Miał 50 lat.

W podkrakowskim Brzeziu odbył się dzisiaj pogrzeb znanego dziennikarza Witolda Odrobiny. Popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny zmarł 23 listopada. Miał 50 lat.
Witold Odrobina zmarł 23 listopada. Miał 50 lat /Artur Barbarowski /East News

Msza święta żałobna w intencji Witolda Odrobiny rozpoczęła się w Kościele parafialnym w Brzeziu o 14:00.

Po niej nastąpiło złożenie prochów na miejscu wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym.

Witold Odrobina: Najpierw RMF, potem TVN

Witold Odrobina był przez wiele lat związany z RMF FM, prowadził w radiu wiele audycji m.in.: "Szewski kwadrans" czy "Osadę Wirakocza". Po odejściu z RMF FM Marcina Wrony prowadził razem z Marcinem Jędrychem "JW23". Odrobina występował też w radionoweli "Apteka Marzenie", był współprowadzącym satyrycznej audycji weekendowej pod tytułem "Wiódł ślepy kulawego", w której razem z Jerzym Skoczylasem komentował wydarzenia minionego tygodnia, a w czasie ferii zimowych pracował przy Olimpiadzie FM.

Reklama

W 1999 r. Odrobina został sieciowym reporterem RMF FM. Nadawał z Krakowa oraz innych zakątków Polski. Był członkiem specjalnej kapituły, która 1 maja 2006 r. proklamowała na warszawskim Placu Defilad IV RP oraz współautorem słynnych prowokacji, takich jak: "prostowanie" krzywej wieży w Toruniu, "Luksusowy" przystanek w Rzeszowie czy "Koncert ciszy" w opolskim Amfitearze. Brał również udział w nietypowych akcjach, np. "porywanie" autobusów z pasażerami i zabieranie ich do sklepu na darmowe świąteczne zakupy (m.in. w Łodzi i Bielsku-Białej), oraz relacjonował Rajd NEW ZELAND. Z powietrza, latając helikopterem RMF FM, dawał relacje z najważniejszych wydarzeń, takich jak powodzi stulecia w 1997 r., a także licznych akcji drogowych czy imprez organizowanych przez RMF FM: Inwazji Mocy, Koncertowego Lata, Wyścigu Spokoju.

Po odejściu z RMF FM w 2006 roku pracował w Antyradiu, gdzie współprowadził poranny program "KurrAnty", audycję "Antyradio Machina" oraz był gospodarzem autorskiego programu "Wito Pyto".

Od kwietnia 2007 r. na antenie TV 4 prowadził program "Czułe Dranie", a od października 2007 r. był reporterem programu TVN "Studio Złote Tarasy". Z Antyradia odszedł w maju 2008 r. i przeszedł do Polskiego Radia Euro, gdzie do maja 2009 r. był gospodarzem porannej audycji "Po bandzie". Współpracował z kanałem Discovery Historia oraz na antenie TVN Warszawa prowadził autorski program "Odrobina Miasta".

Od listopada 2013 prowadził w dni powszednie program "Odrobina Krakowa" w radiu KRK FM. W tymże radiu pełnił także funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Odrobina prowadził też telewizyjny cykl "Odrobina Polski", który można było oglądać na antenie TVN Turbo. Ostatnio był reporterem magazynu "Raport" w TVN Turbo.

Zobacz również:

Legenda polskiego kina ma koronawirusa. Jak się czuje 93-latka?

"Rolnik szuka żony": Przyznała się do problemów! Niepokojące słowa

Dojrzała zmysłowość? Piękna Polka nie przestaje zachwycać

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Witold Odrobina | Witold Odrobina nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL