Reklama

Reklama

"Na każdy temat": Na dachu wieżowca Polsatu...

"Na dachu wieżowca Polsatu wylądował helikopter i wysiadł z niego prowadzący ten program". To właśnie zdanie usłyszeliśmy 6 października 1993 w pierwszym odcinku talk-show "Na każdy temat" zatytułowanym "Seks w szkole".

"Na każdy temat": Od lewej - Mariusz Szczygieł, Ilona Felicjańska i Witold Orzechowski

Wieżowiec Polsatu nie istniał jeszcze wtedy nawet w planach, a pierwszym prowadzącym był Andrzej Woyciechowski, twórca Radia Zet. Po jego śmierci w maju 1995 roku prowadzenie programu przejął Mariusz Szczygieł, na którego w studiu czekała Ilona Felicjańska.

To właśnie "Na każdy temat" zapoczątkowało w polskiej telewizji modę na talk show. Spora w tym zasługa prowadzącego oraz kontrowersyjnych tematów, które poruszał: "Małolat, ale może zabić", "Usługi erotyczne spółka z o.o.",  "Mężczyźni na obcasach", " Chłopaki z poprawczaka", "Wojskowa fala" ...

Reklama

Zaskakujące pytania i nietuzinkowi goście - wszystko to złożyło się na sukces programu. Powstało aż 311 odcinków tego przebojowego talk-show, którego pomysłodawcą i producentem był Witold Orzechowski. W "Na każdy temat" gościły zarówno osobowości świata kultury takie jak: Karel Gott, Violetta Villas, Bogusław Kaczyński, Hanka Bielicka, Sophia Loren, czy niezwykle u nas popularna na sprawą "Zbuntowanego anioła" Natalia Oreiro, jak i drag queen, prostytutki czy zwykli ludzie o niezwykłych hobby: naturyści, kolekcjonerzy.

"Kilka razy zdarzyło się, że publiczność, która przyjechała do studia na nagranie, nie chciała zdejmować kurtek. Mówili, że przecież na dachu będzie im zimno. W latach 90. wielu widzów nie rozumiało jeszcze umowności telewizji. Mimo że przyjeżdżali do budynku, który miał raptem jedno piętro, wyobrażali sobie, że będą siedzieć na dachu, gdzie ląduje helikopter" - wspomina wieloletni prowadzący Mariusz Szczygieł.

W tym roku Polsat świętuje 25-lecie. Z okazji jubileuszu w poniedziałek, 11 grudnia, stacja zaprosi widzów na transmisję uroczystej gali, która odbędzie się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Na każdy temat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje