Reklama

Ida Nowakowska i nowy program TVP "Ameryka da się lubić": Mam dwa serca - amerykańskie i polskie

Czy odkryjemy Amerykę na nowo? I czy ta dzisiejsza różni się od tej sprzed dziesięcioleci, a nawet sprzed wieku, do której ciągnęło tak wielu Europejczyków? "Mentalność Amerykanów i Polaków wcale tak bardzo się nie różni" - przekonuje gospodyni nowego show Dwójki, Ida Nowakowska. Kiedy widzowie TVP zobaczą program "Ameryka da się lubić"?

Czy odkryjemy Amerykę na nowo? I czy ta dzisiejsza różni się od tej sprzed dziesięcioleci, a nawet sprzed wieku, do której ciągnęło tak wielu Europejczyków? "Mentalność Amerykanów i Polaków wcale tak bardzo się nie różni" - przekonuje gospodyni nowego show Dwójki, Ida Nowakowska. Kiedy widzowie TVP zobaczą program "Ameryka da się lubić"?
Ida Nowakowska nie zwalnia tempa /AKPA

W nowym programie TVP "Ameryka da się lubić" uczestnicy oraz zaproszeni goście będą zgłębiać swoją wiedzę oraz zmierzą się ze stereotypami na temat Stanów Zjednoczonych.

Amerykanie mieszkający w Polsce z przymrużeniem oka opowiedzą, co w Polsce ich zaskoczyło, co zachwyciło oraz z jakimi opiniami o sobie się nie utożsamiają. Uczestnicy i goście programu opowiedzą, czy i jak można osiągnąć sukces w USA, wskażą ulubione sposoby Amerykanów na wypoczynek, ujawnią, jak ważne są dla nich pieniądze, kariera oraz przyzwyczajenia.

Reklama

Prowadząca show Ida Nowakowska, przez lata mieszkająca w USA, zaprosi do każdego odcinka czterech mieszkających w Polsce i mówiących po polsku Amerykanów, a także polskie gwiazdy. Gośćmi programu będą: Edyta Górniak, Marcin Gortat, Andrzej Piaseczny, Tomasz
Karolak, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk, Maryla Rodowicz, Cezary Pazura, Wojciech Cejrowski.

W programie oczywiście nie zabraknie muzyki. Największe hity wykonają m.in. Beata Kozidrak, Dawid Kwiatkowski, Łobuzy, Rafał Brzozowski, Sławek Uniatowski, Red Lips.

Program "Ameryka da się lubić" będzie miał zbliżoną formułę do znanego już widzom cyklu "Europa da się lubić". Początkowo informowano, że show poprowadzi Monika Zamachowska (dziennikarka była gospodynią "Europa da się lubić"). Okazało się jednak, że gospodynią nowej produkcji została Ida Nowakowska, która jest jedną z prowadzących "Pytanie na śniadanie" i jurorką tanecznego show "Dance Dance Dance".

Co o programie mówi Ida Nowakowska? Całą rozmowę z gospodynią show "Ameryka da się lubić" można przeczytać w nowym numerze "Tele Tygodnia".

Trudno wymarzyć sobie lepszą gospodynię tego show. Przez lata mieszkała pani w Stanach, ma męża Amerykanina. Rozumiem, że z pani perspektywy "Amerykę da się lubić"?

- Połowę życia spędziłam w Stanach. Moja mama mówiła, że ma polskie korzenie, ale to Ameryka dodała jej skrzydeł. A ja mam dwa serca - amerykańskie i polskie. (uśmiech) Mój mąż jest Amerykaninem z krwi i kości, ale kiedy przyjechał do Polski, był nią zafascynowany.

Czego możemy spodziewać się po programie? Będziecie obalać wzajemne stereotypy? 

- "Ameryka..." jest autorskim programem Pana Leszka Kumańskiego. Mnie jako gospodynię, oprócz inicjowania dyskusji, czeka wiele wyzwań tanecznych, aktorskich i kaskaderskich. Przygotujcie się na show w hollywoodzko-broadwayowskim stylu! Towarzyszyć mi będą polskie gwiazdy (w pierwszym odcinku Edyta Górniak i Marcin Gortat) i Amerykanie polskiego pochodzenia.

A czy w USA pani jako Polka spotkała się z uprzedzeniami?

- Miałam szczęście obracać się wśród mądrych ludzi, których ciekawiła nasza kultura i historia. W Stanach już dzieci uczone są, że każdy człowiek jest niepowtarzalny i cenny. Wszelkie stereotypy na temat ludzi czy narodów są sprzeczne z ideą Ameryki. Nie ma uprzedzeń w środowisku ludzi, wśród których się wychowywałam. (...)

Rozmawiała Joanna Bogiel-Jażdżyk

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska

Reklama

Reklama

Reklama