Reklama

„Backdoor - wyjście awaryjne”: Nowy serial tylko w Polsat Box Go

W serwisie Polsat Box Go dostępny jest już komediowy serial „Backdoor - wyjście awaryjne”.

W serwisie Polsat Box Go dostępny jest już komediowy serial „Backdoor - wyjście awaryjne”.
"Backdoor - wyjście awaryjne" oglądać można w serwisie Polsat Box Go /Polsat

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

"Backdoor - wyjście awaryjne" to nowa komediowa produkcja, która premierowo dostępna jest w Polsat Box Go. - Dążymy do tego, żeby zaoferować najlepszy polski rozrywkowy kontent, bo tego szukają widzowie. W Polsat Box Go te treści biją rekordy popularności. Możemy dotrzeć z najlepszą rozrywką w każdym miejscu, w każdym momencie, w każdy sposób. Skeczowy charakter pasuje do sposobu, w jaki teraz ogląda się treści na urządzeniach mobilnych - podkreśla Joanna Popowska, Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju Usług Online w Cyfrowym Polsacie świadczącym usługi Polsat Box.

Reklama

Oglądaj "Backdoor - wyjście awaryjne" w Polsat Box Go!

Monty Python z Brazylii?

Skąd wziął się pomysł, aby wykorzystać format, który powstał w odległej Brazylii? - Od kilku lat szukaliśmy czegoś bardzo unikalnego, co łamie schematy. Kiedy natrafiliśmy na "Porta dos Fundos", stwierdziliśmy, że w bardzo dobry sposób mówią o otaczającej nas rzeczywistości. A popularność tych skeczy utwierdziła nas w przekonaniu, że to właściwy kierunek. Pozostało znaleźć partnera i aktorów - mówi Daniel Reszka, Wiceprezes ds. Marek Rozrywkowych i Młodzieżowych ViacomCBS Networks CE.

- Nie mam poczucia, że brazylijska kultura tak bardzo różni się od naszej. To kultura katolicka, choć w innym, południowym wydaniu. Mieliśmy poczucie, że w Brazylii jest jak w Polsce, tylko tam więcej mówią. Wszyscy z zespołu scenarzystów byli zachwyceni jakością oryginalnych odcinków i takim "hardkorem". Nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z podobną produkcją. Kojarzy się z Monty Pythonem, a to największa pochwała - uważa jeden z najbardziej doświadczonych scenarzystów komediowych w Polsce i główny scenarzysta produkcji, Doman Nowakowski.

Z dystansem o polskiej obyczajowości

Spojrzenie z dystansem - zarówno na brazylijską produkcję, jak i polską obyczajowość - zapewnia pochodzący z Norwegii Sindre Sandemo. - Myślę, że to było plusem, bo podczas studiów w łódzkiej szkole filmowej miałem okazję patrzeć na polską kulturę. Starałem się ubrać to, co mi się wydaje stereotypowe. Trzeba było analizować, gdzie jest humor i znaleźć do tego odpowiedni background - ocenia reżyser "Backdoor - wyjście awaryjne".

Praca nad cyklem dziesięciu odcinków była intensywna. Każdy z nich trwa 22 minuty i składa się z pięciu-siedmiu skeczy. - Tempo musiało się zgadzać, a timing i intencja aktorów być precyzyjna. Ważne było, abyśmy wszyscy mieli wspólny cel i grali do tej samej bramki. Mam wrażenie, że to nam się udało - mówi Sindre Sandemo.

Nad poszczególnymi skeczami pracowała cała ekipa. - To nas do siebie zbliżyło. Bezsprzecznie czas spędzany razem sprzyja tworzeniu grupy. Byliśmy dla siebie ważni, bo to odważny projekt komediowy. Prywatnie lubię tę grupę wariatów - zaznacza z uśmiechem jeden z aktorów produkcji, Tomasz Borkowski.

W serialu poza Tomaszem Borkowskim występują Karolina Bacia, Wojciech Brzeziński, Sebastian Cybulski, Justyna Ducka, Katarzyna Kołeczek, Marcin Korcz, Paweł Koślik, Maciej Nawrocki, Bartosz Obuchowicz, Szymon Roszak, Olga Sarzyńska, Magda Smalara, Przemek Stippa, Anna Szymańczyk.

Krótko i szybko

Selekcja obsady była kolejnym istotnym elementem tej komediowej produkcji. - Szukaliśmy aktorów, którzy są w stanie swoim talentem i wszechstronnością wcielić się w kilkanaście postaci. Klucz poszukiwań był bardzo szeroki. Dziękuje wszystkim, bo to jest najwyższy poziom. Czy zagraliby u nas Grzegorz Wasowski i Jeremi Przybora? Pewnie tak, ale musieliby się stawić na castingu - podkreśla Paweł Biniek, producent serialu z firmy Polot Media.

- To projekt dla wszystkich. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Idealna propozycja na obecne czasy, gdy wszystko jest krótsze, szybsze. Najlepszym przykładem jest to, że każdy człowiek zaangażowany w produkcję zapamiętał z odcinków coś innego. Cały zespół dał z siebie wszystko i mam nadzieję, że ludzie go docenią - zaznacza Tamara Aagten-Margol z Polot Media. - Ten serial w bardzo inteligentny i przewrotny sposób portretuje to, jacy jesteśmy. Jest bardzo ważny obyczajowo, ale blisko ludzi - dodaje Paweł Biniek.

Serial jest dostępny w całości wyłącznie w Polsat Box Go, dla użytkowników pakietu Polsat Box Go Premium. Można go oglądać bez reklam w dowolnym miejscu i czasie na stronie polsatboxgo.pl oraz w aplikacji na: urządzeniach mobilnych z systemami Android, iOS i Harmony OS, w wybranych Smart TV, w Android TV, za pośrednictwem Apple TV i Amazon Fire TV oraz w dekoderach. Serwis zapewnia również funkcje Chromecast i AirPlay umożliwiające przesyłanie obrazu z telefonu lub tabletu na inne urządzenia. Promocyjna cena pakietu to 30 zł za 30 dni.

Zobacz również:

Piotr Kraśko jeździł bez prawa jazdy. Teraz przeprasza!

Była ikoną rewolucji seksualnej. Jej córka to znana aktorka

Zmarł zaledwie trzy miesiące po ślubie

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

Materiał zawierał linki partnerów reklamowych

Polsat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy