Reklama

Reklama

Andrzej Seweryn jako Sylwester i Loretta w nowej polskiej produkcji Netflixa "Królowa"

Andrzej Seweryn zagra podwójną rolę w nowej polskiej produkcji Netflixa "Królowa". Zdjęcia do miniserialu rozpoczęły się w pierwszej połowie sierpnia.

Andrzej Seweryn zagra główną rolę w nowej produkcji "Królowa"

Jak informuje Netflix, "Królowa" (tytuł roboczy) to "czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice".

Andrzej Seweryn jako drag queen

Produkcja będzie historią Sylwestra (w tej roli Andrzej Seweryn) - emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu.

Mężczyzna, wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż bohatera przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.

Reklama

W miniserialu "Królowa" w podwójną rolę - Sylwestra, emerytowanego krawca, który wieczorami przeistacza się w drag queen Lorettę, wciela się Andrzej Seweryn ("Ostatnia Rodzina", "Rojst’97"). Na ekranie będą mu towarzyszyć Maria Peszek oraz Julia Chętnicka.

Maria Peszek ("Lista Schindlera", "Nina") zagra Wiolettę - córka Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca. Prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki.

Julia Chętnicka ("Zjednoczone stany miłości", "Erotica 2022") pojawi się jako Izabella - osiemnastoletnia córka Wioletty. Ta szczera do bólu i urocza dziewczyna pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki w salonie piękności.

Miniserial "Królowa" reżyseruje Łukasz Kośmicki, według konceptu Arniego Asgeirssona, autorami scenariusza są Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki. Premiera ma odbyć się w 2022 roku na platformie Netflix.

Czytaj również:
"Rojst": Dawid Ogrodnik i Agnieszka Żulewska o współpracy z Andrzejem Sewerynem
Andrzej Seweryn kończy 75 lat! "Praca jest moją misją"


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Seweryn | Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje