Reklama

​Agnieszka Kaczorowska walczy z hejtem w sieci. Zakłada stowarzyszenie!

Agnieszka Kaczorowska w najnowszym poście na Instagramie poście opowiedziała o swoich planach na nadchodzący rok. Znana tancerka i aktorka chce wraz z mężem założyć stowarzyszenie, którego główną misją będzie zwalczanie internetowego hejtu i mowy nienawiści.

Agnieszka Kaczorowska w najnowszym poście na Instagramie poście opowiedziała o swoich planach na nadchodzący rok. Znana tancerka i aktorka chce wraz z mężem założyć stowarzyszenie, którego główną misją będzie zwalczanie internetowego hejtu i mowy nienawiści.
Agnieszka Kaczorowska walczy z hejtem /VIPHOTO /East News

"Media społecznościowe to potężne narzędzie, które może czynić dobro, ale może też niszczyć ludzi. Sama tego doświadczyłam i dlatego nie chcę się temu biernie przyglądać" - wyjaśniła gwiazda.

Agnieszka Kaczorowska zakłada stowarzyszenie

Agnieszka Kaczorowska u progu nowego roku postawiła sobie ambitny cel. Serialowa Bożenka z "Klanu" w najnowszym instagramowym poście ujawniła, że w najbliższych miesiącach chce skupić się na walce z internetowym hejtem, którego, jak podkreśliła, sama wielokrotnie padła ofiarą.

Reklama

"Podsumowując kończący się rok, analizując to co się wydarzyło i obserwując otaczającą nas rzeczywistość, postanowiliśmy 2022 rok rozpocząć od inicjatywy, która mamy nadzieję uzmysłowi wszystkim jak bardzo destrukcyjną siłę ma mowa nienawiści. Nie tylko ja, ale pewnie też wielu z Was ma refleksję, że nienawiści w społeczeństwie jest coraz więcej. Ludzie skaczą sobie do gardeł, a brak szacunku jest na porządku dziennym. Jesteśmy podzieleni, gdyż mamy często skrajnie różne poglądy na wiele tematów. Takie akcje jak choćby #stophejt, w moim odczuciu dały wiele w zakresie edukacji w tym temacie, ale to dalej za mało. To wszystko nie przynosi upragnionych rezultatów" - zawyrokowała aktorka.

Była mistrzyni świata w tańcach latynoamerykańskich ma już opracowany konkretny plan działania. Wraz z mężem, Maciejem Pelą, pragnie powołać do życia stowarzyszenie zapewniające wsparcie osobom, które znalazły się na celowniku internetowych hejterów.

"Media społecznościowe to potężne narzędzie, które może czynić dobro, ale może też niszczyć ludzi. Sama tego doświadczyłam i dlatego nie chcę się temu biernie przyglądać - wspólnie z prawnikami, ekspertami i psychologami powołujemy stowarzyszenie, które będzie pomagać osobom doświadczającym mowy nienawiści. Hejt bierze się przede wszystkim z pogardy wobec drugiej osoby oraz z poczucia bezkarności. Nie zgadzamy się na to i wiemy jak temu przeciwdziałać" - wyjaśniła gwiazda.

Kaczorowska dodała też, że jako osoba publiczna z zalewającą sieć falą hejtu zetknęła się niejednokrotnie. "Dzięki naszym doświadczeniom wiemy, jak w takich sytuacjach reagować i chcemy podzielić się tymi narzędziami z innymi. Potrzebne są konkretne działania i realne zmiany. Wierzę, że jest to kierunek w stronę świata, na którym chcemy, aby dorastały nasz córki" - zaznaczyła Kaczorowska.

Aktorka i tancerka ogłosiła również nabór na ambasadorów powstającego stowarzyszenia. Prócz znanych osób, takich jak Paulina Smaszcz, która zgodziła się już wesprzeć inicjatywę, Kaczorowska chce zaangażować do projektu również swoich fanów. "Wiemy już, że będą wspierać nas osoby z dużymi zasięgami, ale poszukujemy ambasadorów akcji, którzy nie są związani ze światem mediów. Chcemy poznać Wasze doświadczenia z hejtem w życiu codziennym - w Internecie i w świecie rzeczywistym. Będę czytać od Was wiadomości prywatne i będę szczęśliwa, jeśli zechcecie się zaangażować. Razem możemy więcej! Zawsze!" - podsumowała swój post gwiazda.

Znakomita większość fanów aktorki entuzjastycznie zareagowała na jej pomysł. "Piękna inicjatywa. Wierzę, że się uda" - skomentowała post jedna z użytkowniczek Instagrama. "Świetny pomysł, bo nie tylko gwiazdy tego doświadczają. Najwyższy czas mówić o tym i nie pozwolić by to trwało" - wtórowała jej kolejna internautka. "Popieram was. Należy walczyć z tą bezkarnością, zwłaszcza w Internecie" - napisał ktoś inny.

Zobacz również:

Styczniowe nowości Netfliksa. Co obejrzeć?

"Sanatorium miłości": Kiedy nowe odcinki?

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy