Wielowątkowa historia kandydatki na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, pełna manipulacji, zakulisowych rozgrywek, nagłych zwrotów i pikantnych szczegółów z pogranicza moralności.
Wiceprezydent USA umiera w czasie piastowania urzędu. Na jego miejsce, prezydent Stanów Zjednoczonych proponuje panią senator Laine Hanson. Jednak zanim obejmie ona urząd, jej życie musi być dokładnie "prześwietlone" przez Kongres. Nieoczekiwanie wychodzi na jaw jej niejasna przeszłość i zamieszanie w niemoralne wybryki.
Członkini Parlamentu, Laine Hanson (Joan Allen) wyrastała w "seraju" i renoma osiągnięta w ciągu 20 lat błyskotliwej kariery i solidnego doświadczenia miała wartość fotela senatorskiego.
Prezydent Demokratów, Jackie Evans (Jeff Bridges) myśli, że Laine ma wszystkie cechy, aby zostać pierwszą kobietą vice-prezydent w USA; i postanawia jej w tym pomóc. Główny przeciwnik Evansa, senator Shelly Runyon (Gary Oldman) bez zwłoki staje w szranki o fotel vice-prezydenta. Przede wszystkim, aby zdyskredytować Laine i przeszkodzić w jej (zaprzysiężeniu) przez Kongres, przeszukuje przeszłość Kandydatki i wyciąga na światło dzienne jej wybryki młodości, nadające się do złamania jej kariery.
Odizolowana od świata w swoim obozie w konfrontacji z uprzedzeniami starej gwardii, ambicjami młodych wilków i skrytymi marzeniami? wielu z deklarowanych "zwolenników" Laine musi bić się na wszystkich polach, aby obronić swe prywatne życie i swoją przyszłość polityczną.
Film otrzymał nominacje do Oskarów 2001 w kategorii najlepsza aktorka (Joan Allen) i aktor drugoplanowy (Jeff Bridges).
"Ukryta prawda" została zrealizowana w naturalnych dekoracjach w Richmond (Wirginia), miasteczku wyróżniającym się tym, że jest blisko Waszyngtonu i...
Jaka była Pana pierwsza reakcja, kiedy zaproponowanu Panu rolę Senatora Runyon?
Uważałem, że to pomyłka. Wydawało mi się, że jestem za młody by zagrać tę...
Scenariusz "Ukrytej Prawdy" jest bardzo dobrze napisany, Pani rola jest bardzo wyrazista.
Na początku Laine Hanson jest zdefiniowana jako mężatka, silnie...