"Ukryta prawda": O POWSTANIU FILMU
"Ukryta prawda" została zrealizowana w naturalnych dekoracjach w Richmond (Wirginia), miasteczku wyróżniającym się tym, że jest blisko Waszyngtonu i przypomina go bardzo architektonicznie. Izba Reprezentatów Stanu Wirginia dubluje Izbę Reprezentantów, gdzie Prezydent Evans przemawia do Kongresu. Sekwencje w Białym Domusą zrealizowane w studio w Peteburgu (stan Wirginia) po uprzedniej wizycie producentów i realizatorów w rezydencji prezydenckiej i legendarnym Gabinecie Owalnym.
Główny scenograf, Alexander Hammond i Rod Lurie zgromadzili ogromną dokumentację o Gabinecie Owalnym i jego zmianach w ostatnich 50 latach, od Harego Trumana do Billego Clintona. Wszystkie przedmioty z Biura i dekoracje sąsiednie są odtworzone na tych samych miejscach co w Białym Domu.
Główny kostiumograf Matthew Jacobsen, który spędził całą młodość w stolicy federalnej, wiedział, iż nie można całego "tamtego stylu" przenieść na ekran. W konsekwencji ubrał aktorów w eleganckie garnitury z Oxfordu (J. Bridges, G. Oldman, S. Elliott) wybieraając dla Oldmana tonację oliwki, beżu i szarość. Kostiumy bardziej autentyczne dla pracowników Waszyngtonu należą bez wątpienia do Christiana Slatera, który przy każdej okazji pokazuje zadbane pazurki Brooks Brothers, pasujące do "młodego wilka" w polityce.
Joan Allen w roli Laine reprezentuje dyskretną elegancję firm Rena Lange, Armani, John Galliano, a w sukni wieczorowej firme Pamela Dennis.
Jeżeli chodzi o Jeffa Bridgesa to jego zadbany styl dobrsze kontrastuje z naturalnym "relaxem" (wyluzowaniem) i charyzmą "politycznego zwierzęcia".