Reklama

Najlepsze dokumenty

Reklama

ARTE.tv Dokumenty: Filmy w języku polskim za darmo na YouTubie

Bezpłatna, europejska platforma streamingowa ARTE.tv uruchomiła w serwisie YouTube nowy kanał ARTE.tv Dokumenty w języku polskim. Dzięki temu widzowie mają teraz dostęp do najbardziej aktualnych reportaży i filmów dokumentalnych, kręconych przez europejskich filmowców i mogą na bieżąco śledzić, co się dzieje w świecie.

Bezpłatna, europejska platforma streamingowa ARTE.tv uruchomiła w serwisie YouTube nowy kanał ARTE.tv Dokumenty w języku polskim. Dzięki temu widzowie mają teraz dostęp do najbardziej aktualnych reportaży i filmów dokumentalnych, kręconych przez europejskich filmowców i mogą na bieżąco śledzić, co się dzieje w świecie.
W ofercie kanału Arte.tv Dokumenty znalazł się m.in. głośny film Mantasa Kvedaravičiusa "Mariupol" /materiały prasowe

Do sieci kanałów ARTE w serwisie YouTube dołączył ARTE.tv Dokumenty - polskojęzyczny kanał z filmami dokumentalnymi i reportażami na różnorodne tematy: geopolityki, gospodarki, społeczeństwa, kultury, nauki i ekologii. Codziennie są dodawane nowe programy i pokazywane nowe historie, które poruszają i interesują widzów.

"Celem kanału ARTE.tv Dokumenty jest informowanie i poszerzanie horyzontów, by odbiorcy mogli zmienić perspektywę i zrozumieć, jak żyją, myślą i czują ich bliscy sąsiedzi lub ludzie w odległych zakątkach świata, wychowani w innych przekonaniach, tradycji i warunkach społecznych. W ARTE.tv Dokumenty w większości będą dostępne krótkometrażowe filmy na najbardziej aktualne tematy. Dzięki temu chcemy dotrzeć do młodszego widza, który często w ciągu dnia ogląda filmy na platformach streamingowych i chce wiedzieć na bieżąco, co się dzieje w świecie. Serdecznie polecam do obejrzenia reportaże z wojny w Ukrainie, dokument o polskiej rewolucji wegańskiej czy  nominowany do Oscara w 2017 roku film 'Watani. My Homeland' Marcela Mettelsiefena" - mówi Berenika Wyrzykowska-Novi, redaktorka naczelna polskiej wersji ARTE.tv.

Reklama

"Mariupol" Mantasa Kvedaravičiusa za darmo na YouTubie

Na kanale Arte.tv Dokumenty obejrzymy także "Mariupol" - głośny film zabitego w Mariupolu litewskiego filmowca Mantasa Kvedaravičiusa. Produkcja opowiada o życiu na terenie stale zagrożonym konfliktami zbrojnymi. W filmie reżyser skupił się na codzienności ludzi, którzy mimo trwającej wojny starali się żyć normalnie. 

YouTube jest najczęściej odwiedzaną platformą wideo w Polsce, dlatego stacja ARTE chce zaoferować polskiej społeczności internautów najlepsze europejskie filmy dokumentalne i reportaże, które będą mogli oglądać w warunkach, które sobie cenią - w telefonie, na tablecie, dostępne w każdej chwili, w całości, za darmo i z napisami po polsku.

Idea kanału ARTE.tv Dokumenty opiera się na sprawdzonej formule redakcyjnej stawiającej na analizowanie złożonych problemów świata dzięki codziennej ofercie nowych materiałów wideo poświęconych polityce, kulturze i społeczeństwu. ARTE.tv Dokumenty w języku polskim to już piąty taki kanał w serwisie YouTube po ARTE.tv Documentary w języku angielskim i  ARTE.tv Documentales w języku hiszpańskim.

Wszystkie filmy dokumentalne i fabularne ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na platformie VOD

Zobacz też:

"Boscy": Uszczypliwa satyra na branżę filmową [recenzja]

Juliusz Machulski otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublin

Chris Rock wreszcie skomentuje atak Willa Smitha na Oscarach

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy