Oscary 2022
Reklama

Oscary 2022: Gliński o braku nagrody dla "Sukienki"

"Serdeczne gratulacje dla Tadeusza Łysiaka za wyróżnienie, jakim była nominacja 'Sukienki' do Oscara. To wielki zaszczyt dla młodego reżysera i ekipy, że ich film znalazł się w tak prestiżowym gronie" - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, komentując brak Oscara dla filmu.

 W nocy z niedzieli na poniedziałek odbywała się 94. ceremonia wręczenia Oscarów. Szansę na statuetkę w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski miała "Sukienka" Tadeusza Łysiaka. Wyróżnienie trafiło jednak do "The Long Goodbye" Aneila Karii. 

Piotr Gliński komentuje Oscary

"Serdeczne gratulacje dla Tadeusza Łysiaka za wyróżnienie, jakim była nominacja 'Sukienki' do Oscara. To wielki zaszczyt dla młodego reżysera i całej ekipy, że ich film znalazł się w tak prestiżowym gronie. To także znakomity początek kariery i wspaniała podstawa dalszego rozwoju artystycznego" - ocenił wicepremier Gliński.

Reklama

Pogratulował również operatorowi Januszowi Kamińskiemu nominacji do Oscara za zdjęcia do filmu "West Side Story". "Jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu polscy twórcy, wspierani działaniami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, są obecni podczas ceremonii rozdania Oscarów" - napisał minister kultury. 

Zobacz też: 

Oscary 2022: Gwiazdy pamiętały o Ukrainie

Oscary 2022: Relacja na żywo

Oscary 2022: Sean Penn zniszczy swoje statuetki?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Oscary 2022 | sukienka | Piotr Gliński
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy