Najlepsze dokumenty

Reklama

"Branson": Niezwykłe przygody Richarda Bransona [zwiastun]

"Branson", nowa produkcja dokumentalna HBO Original, jest zapisem serii niezwykłych przygód biznesmena Richarda Bransona

"Branson", nowa produkcja dokumentalna HBO Original, jest zapisem serii niezwykłych przygód biznesmena Richarda Bransona
Richard Branson jest bohaterem dokumentalnego serialu HBO Max /HBO

16 dni przed zaplanowaną na lipiec 2021 roku datą pierwszego komercyjnego lotu w kosmos, miliarder i przedsiębiorca Richard Branson, który przeszedł do historii jako pierwszy turysta na orbicie, podróżujący na pokładzie własnego statku kosmicznego, spotyka się ze znanym filmowcem Chrisem Smithem, żeby porozmawiać o wpisanym w to przedsięwzięcie ryzyku. Smith zabiera widzów w kameralną podróż, podczas której cofamy się w czasie o 70 lat - poznajemy okres dorastania Bransona w Anglii pod okiem obdarzonej niezwykłym hartem ducha i nieskorej do pobłażania synowi matki. Dowiadujemy się o jego zamiłowaniu do podejmowania ekstremalnego ryzyka, które nie tylko bardzo pomogło mu w zbudowaniu komercyjnego imperium, ale zaspokaja też jego głód podnoszących poziom adrenaliny przygód. 

Reklama

"Branson": Życiowy bilans Richarda Bransona

W serialu "Branson" zobaczymy wywiady z członkami rodziny miliardera, jego partnerami biznesowymi i dziennikarzami ilustrowane prywatnymi zdjęciami i nagrywanymi w różnych okresach życia materiałami wideo. Wszystkie przedstawiają burzliwą karierę człowieka lubiącego podejmować ryzyko prywatnie i zawodowo. Bohater serialu dokumentalnego dokonuje przed kamerą życiowego bilansu - mówi o cenie, jaką zapłacił i co udało mu się osiągnąć, dzięki niepoprawnemu optymizmowi i nieustannemu przesuwaniu granic.

Branson, który jest dyslektykiem, szybko zakończył szkolną edukację i jako 15-latek postanowił spróbować swoich sił w biznesie. Na początku wydawał magazyn dla nastolatków, a kilka lat później założył wytwórnię Virgin Records i w wieku zaledwie 22 lat został milionerem. Niedługo potem stworzył linie lotnicze Virgin Atlantic oraz dziesiątki innych firm z Virgin w nazwie, które ze zmiennym powodzeniem radziły sobie na rynku. Zwieńczeniem jego kariery było powstanie w 2004 roku spółki Virgin Galactic, która specjalizuje się w komercyjnych lotach kosmicznych. Podejmowane przez Bransona próby bicia rekordów na Atlantyku na pokładzie łodzi i w balonie oraz szeroko zakrojona kampania zachęcająca do lotów w kosmos są elementami promocji marki Virgin. Branson jest niezwykle złożoną postacią, która chętnie angażuje się w działalność charytatywną, ale skupia się także na własnych zyskach.

Oprócz Richarda Bransona w serialu dokumentalnym zobaczymy także jego znajomych i pracowników. Przed kamerę zostali zaproszeni też dziennikarze biznesowi i specjaliści z branży. Całość dopełniają kameralne wywiady z członkami rodziny Bransona - Joan, która od 33 lat jest jego żoną, siostrami przedsiębiorcy, córką Holly i synem Samem oraz zdjęcia i nagrania z bogatego, prywatnego archiwum Evy, zmarłej matki miliardera, która nadal jest ważną osobą w jego życiu.

Reżyserem serialu jest Chris Smith ("30-metrowa fala").  

Premiera czteroodcinkowego serialu dokumentalnego "Branson" zaplanowana została na 2 grudnia w HBO Max. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Kolejne odcinki swoje premiery będą mieć w kolejne piątki. 

Czytaj więcej:

Kevin Spacey: Kolejna osoba oskarżyła aktora o przestępstwa seksualne

Anne Heche: Rodzina zmarłej aktorki pozwana do sądu przez ofiarę wypadku

Hanna Englert studiowała w USA. Dlaczego wróciła do Polski?

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Richard Branson

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy