Jodie Comer

Jodie Comer fot. Getty Images
data urodzenia
11 marca 1993
narodowość
Wielka Brytania
4,0
Oceń
Głosy
1

Biografia

Jodie Marie Comer, urodzona 11 marca 1993 roku w Liverpoolu, od dziecka wykazywała zainteresowanie aktorstwem. Wspierana przez rodzinę, uczęszczała na zajęcia teatralne i grała w szkolnych przedstawieniach, gdzie od najmłodszych lat ujawniał się jej talent do dramatu.

Początki Kariery

Kariera Comer nabrała tempa w 2008 roku, kiedy zadebiutowała w serialu "The Royal Today" - spin-offie popularnej brytyjskiej produkcji "The Royal". Ta rola otworzyła jej drzwi do aktorstwa telewizyjnego, a następnie Comer pojawiała się w licznych brytyjskich serialach, zdobywając doświadczenie i rozpoznawalność.

Przełomem w karierze Jodie Comer okazał się jej udział w serialu "Doctor Foster", gdzie wcieliła się w postać Kate Parks. Występ w tej produkcji przyniósł jej uznanie zarówno krytyków, jak i widzów, a jej umiejętności aktorskie zostały szeroko docenione.

Międzynarodową sławę Jodie Comer zdobyła dzięki roli Villanelle w serialu "Killing Eve". Jej wyrazista kreacja psychopatycznej zabójczyni, połączona z wyrafinowanym humorem i złożoną psychiką postaci, sprawiła, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek swojego pokolenia. Za tę rolę Comer otrzymała liczne nagrody, w tym prestiżową nagrodę Emmy za wybitną rolę pierwszoplanową w serialu dramatycznym.

Oprócz "Killing Eve", Jodie Comer zagrała w wielu innych cenionych produkcjach, w tym w filmie "Free Guy" u boku Ryana Reynoldsa oraz w dramacie historycznym "The Last Duel", reżyserowanym przez Ridleya Scotta, gdzie wystąpiła obok Matta Damona i Bena Afflecka.

Życie Prywatne

Choć Jodie Comer ceni sobie prywatność, znana jest z bliskich relacji z rodziną i przyjaciółmi. Mimo międzynarodowej sławy, pozostaje wierna swoim korzeniom i często podkreśla, jak ważne jest dla niej utrzymanie równowagi między życiem zawodowym a osobistym.

Jodie Comer, dzięki swojemu profesjonalizmowi, talentowi i niezaprzeczalnemu urokowi, stała się wzorem do naśladowania dla młodych aktorów. Jej droga od skromnych początków w Liverpoolu do statusu międzynarodowej gwiazdy jest dowodem na to, że talent, ciężka praca i determinacja mogą prowadzić do spełnienia marzeń.

Filmografia

Wiadomości