Bitwa pod Wiedniem

Bitwa pod Wiedniem
Reżyser
Gatunek
historyczny, przygodowy
Obsada
, , więcej
Produkcja
Polska, Niemcy, Turcja (2012)
Premiery
Kino 12 października 2012, DVD 21 listopada 2013, Blu-ray - 14 lutego 2013
Dystrybucja
Kino - Monolith Films, DVD - Monolith Video
Wersje
2D
2,4
Oceń
Głosy
65

O filmie

Międzynarodowa superprodukcja z plejadą polskich gwiazd. Polskie zwycięstwo, które zmieniło losy świata. Przyjaźń poddana próbie podczas wielkiej bitwy.
Miłość, która daje siłę do walki aż po ostatnią kroplę krwi.
Wiara tak silna, że nie zachwieje nią nawet wszechpotężny wróg. Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, 11 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

Recenzja - Bitwa pod Wiedniem

9 października 2012
Dawno, dawno temu, kiedy w przyjaznej prasie polskiej pojawiły się pierwsze wzmianki o produkcji "Bitwy pod Wiedniem", rozniosła się wieść, że jedną z głównych ról zagra na pewno Mel Gibson. Z jednej strony wybitny aktor, z drugiej - żarliwy obrońca chrześcijańskiej tradycji, co w świecie zagrożonym przez najazd "dzikiej, arabskiej hołoty" wydaje się być po prostu kluczowe. Ostatecznie nic z...

Obsada

Zwiastuny

Zdjęcia

Wiadomości

Najlepsze tematy