Reklama

Ida Nowakowska: Rozumiem Amerykę

Ida Nowakowska, tancerka i aktorka, która należy obecnie do czołówki prezenterek TVP, otrzymała nowe zadanie. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" została gospodynią programu "Ameryka da się lubić", który pojawi się w jesiennej ramówce stacji.

Ida Nowakowska została prowadzącą program "Ameryka da się lubić"

Program nawiązuje do popularnego przed laty talk-show "Europa da się lubić". Do studia będą zapraszani Amerykanie mieszkający w Polsce oraz goście specjalni, którzy wypowiedzą się o zwyczajach w swojej ojczyźnie.

Natomiast podczas wakacji Ida Nowakowska wyruszy w koncertową "Wakacyjną Trasę Dwójki".

Można powiedzieć, że jako prowadząca nowy program TVP "Ameryka da się lubić" jesteś odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu - masz podwójne obywatelstwo, polskie i amerykańskie, męża Amerykanina, studia aktorskie na Uniwersytecie Kalifornijskim i mnóstwo doświadczeń, które wyniosłaś z tego kraju. Lubisz Amerykę, kochasz, a może uwielbiasz?

- Kocham, uwielbiam, ale chyba najwłaściwsze słowo to... rozumiem. Rozumiem ideę Ameryki i dlaczego jest dla nas tak ważnym sojusznikiem, jak bardzo idee naszych krajów są podobne. Deklaracja Niepodległości zawiera naczelną ideę Ameryki, która mówi, że wszyscy ludzie stworzeni są równymi i że Stwórca obdarzył ich nienaruszalnymi prawami, w skład których wchodzi prawo do życia, wolności i poszukiwania szczęścia. Polska i Ameryka są oparte na tych samych wartościach. Jest to najbardziej demokratyczny, pozwalający na rozwój indywidualnego człowieka, i pobudzający jego kreatywność, kraj. Bardzo duże spustoszenie w naszym rozumieniu Ameryki dokonał komunizm, który wypaczał jej idee.

Które z amerykańskich doświadczeń cenisz sobie szczególnie?

- Bardzo cenię w Ameryce to, że docenia się tam kreatywność, ciężką pracę, wysiłek i umiejętności. To, że bycie dobrym w jakiejkolwiek dziedzinie przynosi wymierne efekty, że rodzina jest tam bardzo ważna. I że wszystko jest tam proste. Nie ma nadmiaru biurokracji.

Reklama

Czym Ameryka najbardziej cię zaskoczyła?

- Ameryka zaskoczyła mnie swoim rozmachem i różnorodnością. Cudownymi parkami przyrody. Ale też zaskoczyła mnie pobożność i taka prawdziwa serdeczność i otwartość ludzi...

Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje