Reklama

Anita Werner: Ważne są zdrowie i miłość

Jej nazwisko to marka. Widzowie "Faktów" wiedzą, że mogą jej ufać, bo zawsze jest doskonale przygotowana. Laureatka Złotej Telekamery, świetna dziennikarka, opowiada o tym, jak epidemia wpływa na jej pracę.

Anita Werner w studiu "Faktów" TVN / fot. x-news

"W czasie pandemii wskazana jest cierpliwość i umiejętność wyciągania z trudnej sytuacji tego, co może być dla nas dobre" - mówi Anita Werner.

Reklama

Pani praca w czasach pandemii jest inna niż zwykle? Cięższa, a może ciekawsza, przez to, że pojawiają się nowe wyzwania?

Anita Werner: - Dziennikarz ma jedno zadanie: powinien rzetelnie, sprawnie i profesjonalnie robić to, co do niego należy. Czyli opowiadać ludziom o świecie. Jego misja jest taka sama, niezależnie od tego, w jakich czasach żyje. Choć oczywiście zmieniły się teraz nasze warunki pracy.

- Z racji ograniczeń wprowadzonych po ogłoszeniu stanu epidemii, nie spotykamy się z naszymi gośćmi bezpośrednio. Nie przychodzą do studia, łączą się z nami ze swoich domów. Z kolei reporterzy, nagrywając wypowiedzi, stoją w bezpiecznej odległości od swoich rozmówców. Wszystko po to, aby zachować maksymalne środki ostrożności. Polecam je teraz każdemu, niezależnie od tego, jaki wykonuje zawód.

Pamięta pani z całej swojej kariery w TVN równie niepokojące czasy?

- Nigdy w moim 42-letnim życiu nie zdarzyło się, żeby były zamknięte szkoły i restauracje. Nigdy też z powodu wirusa nie chorowało i nie umierało wokół codziennie tyle ludzi. Doświadczamy czasów zupełnie wyjątkowych i ekstremalnie ciężkich. Nie tylko medycznie, ale również ekonomicznie.

- Wszyscy potrzebują konkretnych informacji. Muszą mieć wiedzę, która pozwoli im się ostrożnie i racjonalnie zachowywać. Chcą wiedzieć, czy będą w stanie ochronić swoje rodziny i miejsca pracy, czy pomogą im w tym państwowe instytucje. Czas, w którym teraz żyjemy, wymaga od dziennikarzy szczególnie sprawnego i odpowiedzialnego działania.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anita Werner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje