Reklama

Złote Maliny w cieniu skandalu! Twórca nagrody przeprasza 12-letnią aktorkę

Po fali krytyki w związku z nominowaniem do Złotych Malin gwiazdy filmu "Podpalaczka", 12-letniej Ryan Kiery Armstrong, twórca antynagród, John Wilson, zdecydował się na wykreślenie aktorki z listy tegorocznych nominowanych. "Pani Armstrong należą się publiczne przeprosiny" - napisał w specjalnym oświadczeniu.

Po fali krytyki w związku z nominowaniem do Złotych Malin gwiazdy filmu "Podpalaczka", 12-letniej Ryan Kiery Armstrong, twórca antynagród, John Wilson, zdecydował się na wykreślenie aktorki z listy tegorocznych nominowanych. "Pani Armstrong należą się publiczne przeprosiny" - napisał w specjalnym oświadczeniu.
Ryan Kiera Armstrong w filmie "Podpalaczka" /UIP /materiały prasowe

12-letnia Ryan Kiera Armstrong otrzymała nominację do Złotej Maliny dla najgorszej aktorki za rolę w filmie "Podpalaczka". O mało zaszczytną statuetkę miała rywalizować z: Bryce Dallas Howard ("Jurassic Park: Dominion"), Diane Keaton ("Mack & Rita"), Kayą Scodelario ("The King’s Daughter") i Alicią Silverstone ("The Requin").

12-latka z nominacją do Złotych Malin? "Odrażające"

Nominowanie 12-latki do nagród dla najgorszych produkcji spotkało się jednak z wieloma głosami krytyki.

Reklama

Były aktor dziecięcy Devon Sawa nie przebierał w słowach. "Za Złotymi Malinami stoją bezduszni ludzie. Nominować 12-latkę? Pie... ich" - napisał na Twitterze (po czym usunąć wpis).

Nie najlepszego zdania o twórcach Złotych Malin był także 11-letni Julian Hilliard, którego mogliśmy oglądać w serialu "WandaVision" i filmie "Doktor Strange i multiwersum obłędu". "Złote Maliny są od zawsze małoduszne i pozbawione klasy, ale nominowanie dziecka jest zwyczajnie odrażające i niedobre" - napisał aktor, sugerując, że takie "wyróżnienie" może odbić się na zdrowiu psychicznym Armstrong. "Poprawcie się" - zaapelował Hilliard.

Twórca Złotych Malin przeprasza Ryan Kierę Armstrong

W odpowiedzi na "uzasadnioną krytykę" twórca Złotych Malin, John Wilson, przyznał się do błędu i przeprosił gwiazdę "Podpalaczki", informując równocześnie, że jej nazwisko zostało usunięte z listy tegorocznych nominowanych. 

"Pani Armstrong należą się publiczne przeprosiny" - napisał Wilson, wyrażając "żal za wszystkie krzywdy, jakich doświadczyła w wyniku naszych wyborów".

Poinformował także, że od tego momentu nominacji do Złotych Malin nie będą mogli otrzymać twórcy, którzy nie ukończyli 18 lat.  

"Nigdy nie mieliśmy intencji, by pogrzebać czyjąś karierę. Dlatego stworzyliśmy Nagrodę Odkupienia. Wszyscy popełniamy błędy, włącznie z nami samymi" - podkreślił Wilson.

"Złote Maliny: "Blondynka" z ośmioma nominacjami

Nominacje do Złotych Malin - nagród dla najgorszych produkcji i twórców ubiegłego roku - ogłoszono tradycyjnie dzień przed nominacjami oscarowymi. 

Faworytem antynagród - z ośmioma nominacjami - została "Blondynka" Andrew Dominika. Produkcja może zostać doceniona w kategoriach: najgorszy film, reżyseria, scenariusz, aktor drugoplanowy (Xavier Samuel, Evan Williams), ekranowa para (para postaci inspirowanych prawdziwymi osobami w feralnej scenie w sypialni Białego Domu i Andrew Dominik oraz jego problemy z kobietami), a także remake, rip-off lub sequel. 

Złote Maliny stanowią przeciwwagę dla prestiżowych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zgodnie z tradycją przyznaje się je 24 godziny przed galą oscarową. Tegoroczny werdykt poznamy 11 marca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Złote Maliny | Podpalaczka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama