Reklama

Reklama

Zaskoczenie na szczycie północnoamerykańskiego box-office'u!

W sytuacji braku głośnych hollywoodzkich premier kinowych, szansę na zaistnienie w północnoamerykańskim box-office dostały mniejsze produkcje z innych stron świata. Skorzystało z niej pełnometrażowe japońskie anime "Dragon Ball Super: Super Hero", które w miniony weekend zameldowało się na pierwszym miejscu listy najchętniej oglądanych filmów w Ameryce Północnej.

Według firmy Crunchyroll, która jest dystrybutorem "Dragon Ball Super: Super Hero" w Ameryce Północnej, ponad 20 milionów dolarów zarobione przez tę produkcję to najlepszy w historii wynik kasowy otwarcia, jeśli chodzi o filmy anime. Dodatkowe 12 milionów dolarów trafiło na konto filmu z pozostałych światowych rynków.

"Dragon Ball Super: Super Hero" to kontynuacja filmu "Dragon Ball Super: Broly" z 2018 roku. Tamta produkcja zarobiła w weekend otwarcia niecałe 10 milionów dolarów. Grana była jednak w zaledwie 1200 kinach. Jej kontynuację można teraz zobaczyć na blisko 4000 ekranów.

Reklama

Box-office: Najnowsze wyniki

Konkurencji ze strony japońskiego anime nie wytrzymała najgorętsza premiera minionego weekendu, "Bestia", w której Idris Elba stawia czoła groźnemu lwu. Jak podał portal "Box Office Mojo", film w reżyserii Baltasara Kormakura zarobił 11,6 miliona dolarów, a na pozostałych rynkach jeszcze niewiele ponad 10 milionów dolarów. To przyzwoity wyniki jak na produkcję nakręconą za 36 milionów dolarów.

Trzecie miejsce w północnoamerykańskim box-office przypadło filmowi "Bullet Train", który zarobił kolejne osiem milionów dolarów. W sumie na całym świecie produkcja ta zarobiła już 150 milionów dolarów. Ta kwota powinna się zwiększyć, bo film z Bradem Pittem wciąż czeka na premierę we Włoszech i w Korei Południowej.

Na czwartym miejscu zameldował się "Top Gun: Maverick", który dzięki wpływom z minionego tygodnia wyprzedził na liście największych hitów kasowych wszech czasów w Ameryce Północnej film "Avengers: Wojna bez granic". Aktualnie hit z Tomem Cruise’m w roli głównej jest szósty we wspomnianym zestawieniu. Pierwszą piątkę północnoamerykańskiego box-office’u uzupełnia film "DC Liga Super-Pets". 

Zobacz też:

Danuta Stenka ma poważne problemy z pamięcią. To wina... koronawirusa!

"Listy do M. 5": Kiedy premiera ulubionej świątecznej produkcji Polaków?

Piotr Woźniak-Starak: Wielka tragedia. W Polsce mówili o tym wszyscy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anime | box office

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL