Reklama

Reklama

Wygraj "Jasne błękitne okna"

Najnowszy film Bogusława Lindy "Jasne błękitne okna" trafił już do naszych kin. Dystrybutor filmu (SPInka) przygotował zaś dla naszych czytelników niespodziankę. Do wygrania 5 książek "Jasne błękitne okna", 5 koszulek z filmu oraz 5 filmów DVD SPInki.

"Jasne błękitne okna" to historia przyjaźni między dwoma kobietami - robiącą karierę w Warszawie serialową aktorką Beatą oraz Sygitą, która wybrała życie żony i matki w rodzinnym miasteczku ich obu.

Życie kobiet zmienia się drastycznie, gdy okazuje się, że Sygita jest chora na raka mózgu. Beata będzie musiała wybierać, co jest dla niej ważniejsze - kariera w Warszawie, czy udzielenie pomocy przyjaciółce z dzieciństwa.

Reklama

Jasne, błękitne okna, to film o niezwykłej przyjaźni, nadziei, ale i samotności w świecie pełnym ludzi. Przepełniony uczuciami, w którym humor i dramat przeplatają się jak w życiu.

Mimo iż obraz Lindy opowiada o chorobie i śmierci, reżyser nie uważa, że świat w nim przedstawiony jest smutny i przygnębiający:

"To miejsce jest prowincjonalne. Wszystko jednak zależy od tego, czy kochamy prowincję, czy nie. Ja kocham. Proszę zwrócić uwagę, na jak długo przed skrętem kierowca wrzuca kierunkowskaz? Na jakieś 3 km przed! Dla niego czas wolniej płynie i ma kompletnie inne znaczenie. To jest fantastyczne. Ja opowiadając o życiu w Jasnych błękitnych oknach, chciałem pokazać, że to właśnie ci ludzie rozumieją życie. Nie uciekają ani od życia, ani od śmierci. Tam na co dzień obcują z sytuacjami, w których sąsiad zachorował i przez dwa miesiące umiera. Potem idzie kondukt pogrzebowy przez miasteczko, wszyscy go żegnają. Gdzie coś takiego można spotkać w Warszawie? My nie dopuszczamy tych kwestii do siebie. Udajemy nawet, że kurczak, który wjechał na stół, nigdy nie żył. A przecież jemu ktoś wcześniej głowę uciął, on krwawił. My nad wyraz chętnie uciekamy od takich zjawisk. Dlatego też chciałem zrobić film, który wraca do życia" - mówi Bogusław Linda.

Wydawnictwo MUZA wydało 5 grudnia debiutancką powieść Edyty Czepiel pod tytułem "Jasne Błękitne Okna". Edyta Czepiel jest również współautorką scenariusza filmowego do filmu Bogusława Lindy.

A tak o powieści, którą można wygrać w naszym konkursie, mówi sama autorka:

"Kilka lat temu została mi powierzona historia przyjaźni dwóch kobiet, przyjaźni uwikłanej w chorobę i śmierć. Niniejsza książka nie jest przełożeniem tej historii, raczej literacką odpowiedzią na zaprezentowane mi fakty. Niemniej książka ta powstała także w imię przyjaźni".

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy podać imiona i nazwiska aktorek, które wcieliły się w role przyjaciółek w filmie "Jasne błękitne okna". Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkursy.film@firma.interia.pl.

Do wygrania 5 książek "Jasne błękitne okna", 5 koszulek z filmu oraz 5 filmów DVD z repertuaru dystrybutora SPInka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Beata Kawka | Jasne błękitne okna | Joanna Brodzik | DVD | Warszawa | Jasna | film | okna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL