Reklama

Winona Ryder: Kiedyś przyłapana na kradzieży. Dzisiaj reklamuje znaną markę

Dzięki roli Joyce Byers, w bijącym rekordy popularności serialu Netfliksa "Stranger Things", Winona Ryder po latach medialnego niebytu wróciła na szczyt. Jej kariera załamała się, gdy została przyłapana na kradzieży w luksusowym butiku. Po 21 latach od niesławnego wybryku, gwiazda została twarzą nowej torebki słynnej marki, której sweter próbowała przed laty ukraść.

Dzięki roli Joyce Byers, w bijącym rekordy popularności serialu Netfliksa "Stranger Things", Winona Ryder po latach medialnego niebytu wróciła na szczyt. Jej kariera załamała się, gdy została przyłapana na kradzieży w luksusowym butiku. Po 21 latach od niesławnego wybryku, gwiazda została twarzą nowej torebki słynnej marki, której sweter próbowała przed laty ukraść.
Winona Ryder jest teraz jedną z gwiazd seriali Netfliksa "Stranger Things" /JC Olivera /Getty Images

Winona Ryder wraca na szczyt

Winona Ryder wróciła na szczyt po występie w słynnym serialu Netfliksa "Stranger Things". Rola Joyce Byers, matki jednego z nastoletnich bohaterów produkcji, która z olbrzymią determinacją angażuje się w poszukiwania zaginionego w tajemniczych okolicznościach syna, przyniosła Ryder w pełni zasłużone uznanie. Za swoją kreację zdobyła m.in. nominacje do Złotego Globu, Saturna i Satelity.

Reklama

Dzięki występowi w serialowym hicie streamingowego giganta gwiazda wróciła na szklany ekran w wielkim stylu. Choć na przestrzeni ostatnich lat pojawiała się w kinowych i telewizyjnych produkcjach, przechodziły one raczej bez echa. A mówimy przecież o aktorce, która ma na koncie role w takich hitach, jak "Dom dusz", "Dom dusz", "Sok z żuka", "Wiek niewinności", "Przerwana lekcja muzyki", "Edward Nożycoręki", "Noc na Ziemi" czy "Dracula".

Do Oscara po raz pierwszy nominowana została w wieku zaledwie 21 lat. Kiedy wydawało się, że wszystko w życiu aktorki układa się wspaniale, 2001 rok załamał jej aktorską karierę. 12 grudnia 2001 roku Winona Ryder została aresztowana z zarzutami sklepowych kradzieży w Beverly Hills. Miała wynieść warte 5500 dolarów ubrania i akcesoria.

Ówczesny prokurator okręgowy Los Angeles postanowił na jej przykładzie zrobić "modelowy proces". Liczne pertraktacje nie przyniosły skutki w postaci ugody. Dodatkowo aktorkę oskarżono o korzystanie z lekarstw bez ważnych recept. Wreszcie po roku gwiazda została skazana na 3 lata więzienia w zawieszeniu, grzywnę, 480 godzin prac społecznych i nadzór psychologa.

W 2002 roku pojawiły się dwa filmy z jej udziałem, do których zdjęcia powstały przed jej aresztowaniem: komedie "Simone" i Mr. Deeds - Milioner z przypadku" - ten drugi chociaż zupełnie nieudany, okazał się największym sukcesem komercyjnym w karierze Ryder (126 mln dolarów), ale później było już coraz gorzej. Po wyroku Ryder postanowiła się wycofać.

Wydawało się, że po aferze z kradzieżą Winona Ryder zniknie z ekranu na zawsze. W 2010 roku aktorka zagrała znakomitą, ale w gruncie rzeczy trzecioplanową rolę w "Czarnym łabędziu" Darrena Aronofsky'ego.

W wielkim stylu powróciła dopiero w 2016 roku, dzięki roli w mrocznym serialu Netfliksa "Stranger Things". Mało która produkcja odniosła w ostatnich latach taki sukces. W 2020 roku świetną kreację aktorka stworzyła również w produkcji HBO "Spisek przeciw Ameryce".

Nie do wiary, co będzie reklamowała Winona Ryder

Za swoiste przypieczętowanie powrotu na szczyt 50-letniej gwiazdy uznać można jej udział w najnowszej kampanii reklamowej Marca Jacobsa.

Ryder została twarzą modelu torebki J Marc Shoulder Bag i wystąpiła w promującej ją sesji zdjęciowej, utrzymanej w stylistyce glam grunge. Wyraziste fotografie, na których aktorka pozuje w mocnym makijażu i wydekoltowanej sukni, wzbudziły entuzjastyczne reakcje fanów mody.

Co znamienne, to właśnie z kolekcji tej marki pochodził kaszmirowy sweter, który Ryder próbowała przed laty ukraść...

Zobacz też:

Marcin Dorociński w kolejnej części "Mission: Impossible"?

"Pinokio": Jest pierwszy zwiastun filmu Disneya z Tomem Hanksem

"Top Gun: Maverick": Dostał cenną radę od słynnego ojca

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Winona Ryder
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy