Reklama

Whoopi Goldberg przeprasza za słowa na temat Holokaustu

"Holokaust nie dotyczy rasy" - powiedziała Whoopi Goldberg w "The View", talk show stacji ABC. Amerykańska aktorka i prezenterka przeprosiła za swoją wypowiedź.

"Holokaust nie dotyczy rasy" - powiedziała Whoopi Goldberg w "The View", talk show stacji ABC. Amerykańska aktorka i prezenterka przeprosiła za swoją wypowiedź.
Whoopi Goldberg w programie "The View" /Jenny Anderson/ABC /Getty Images

Jednym z tematów poruszanych w programie była decyzja Kuratorium Oświaty w hrabstwie McMinn w stanie Tennessee. Kuratorium usunęło opowiadającą o Holokauście powieść graficzną "Maus" ze swojego programu nauczania języka angielskiego w ósmej klasie, powołując się na "szorstki, niestosowny język" i rysunek przedstawiający nagą kobietę.

Whoopi Goldberg: Holokaust nie dotyczy rasy

Podczas dyskusji Whoopi Goldberg powiedziała, że jest zaskoczona, że nagość, a nie sam Holokaust, wydaje się niepokoić radę szkolną. Współprowadząca Joy Behar odpowiedziała, że ​​obawy związane z nagością były prawdopodobnie pretekstem, by odwrócić uwagę od historii, w której biali ludzie są tymi złymi.

Reklama

"To biali ludzie robią to białym ludziom, więc wszyscy będziecie walczyć między sobą" - powiedziała Goldberg.

"Nieludzkie zachowanie człowieka wobec człowieka" W dalszej części programu aktorka stwierdziła, że "Holokaust nie dotyczy rasy", tylko "nieludzkiego zachowania człowieka wobec człowieka". Dodała też, że dotyczył "dwóch białych grup ludzi".

Whoopi Goldberg przeprasza

W poniedziałkowym oświadczeniu Goldberg powiedziała, że ​​popełniła błąd.

"W dzisiejszym programie powiedziałam, że w Holokauście 'nie chodzi o rasę, ale o nieludzkie zachowanie człowieka wobec człowieka'. Powinnam była powiedzieć, że dotyczy obu tych kwestii" - napisała na Twitterze.

"Naród żydowski na całym świecie zawsze miał moje wsparcie i nigdy się to nie zmieni. Przepraszam za ból, który spowodowałam" - dodała.

Zobacz również:

Polska seksbomba porzuciła aktorstwo. Co robi dziś?

Rozenek-Majdan bez cenzury. Gwiazda TVN w erotycznych scenach

Młoda polska aktorka nago na planie. Starszy partner zawstydzony

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

Polsat News
Dowiedz się więcej na temat: Whoopi Goldberg
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy