Reklama

Reklama

"Wesele" 2021 Wojciecha Smarzowskiego: Pierwszy zwiastun [premiera, fabuła]

To może być najgorętsza premiera tej jesieni. Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego "Wesele" trafi na ekrany polskich kin 8 października. Zobaczcie pierwszy teaserowy zwiastun produkcji.

Kadr z filmu Wojciecha Smarzowskiego "Wesele" (2021)

"Wesele" z 2004 roku było pełnometrażowym debiutem kinowym Wojciecha Smarzowskiego. Film stał się dziełem kultowym i był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Polsce i na świecie.

Nowe "Wesele" Smarzowskiego

Po 17 latach od pierwszego "Wesela" Wojciech Smarzowski wraca do korzeni i pyta: Jak w tym czasie zmieniły się zwyczaje ślubne? Jak dziś na weselach bawią się Polacy? Jakie demony ścigają nas dziś między jednym kieliszkiem wódki a drugim? Jacy są Polacy?

Co wiadomo o nowym "Weselu" z 2021 roku?

"Wesele" 2021: Fabuła

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża.

Reklama

Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia.

Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym, co kiedyś, a tym, co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza "swoimi własnymi" prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu - w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno - z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

"Wesele" 2021: Zwiastun

Pojawił się właśnie w internecie teaserowy zwiastun filmu! Zobaczcie, czego można spodziewać się po tej produkcji.

"Wesele": Aktorzy

W filmie "Wesele" występują: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Tomasz Schuchardt, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie twórcy "Kleru" - Agata Turkot.

Czytaj więcej:
Michalina Łabacz główną bohaterką filmu Smarzowskiego
Jesienne premiery: Polskie filmy, na które czekamy

Na ekranach polskich kin film "Wesele" zadebiutuje 8 października 2021 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wesele 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje