Reklama

Weekend w kinie: O uczuciach

Tylko cztery filmy wchodzą na ekrany kin w piątek, 12 października. Wśród premier jest najnowsza komedia Marka Koterskiego "7 uczuć", która zdobyła Nagrodę Specjalną Jury na wrześniowym FPFF w Gdyni. O produkcji głośno jest też z powodu kontrowersyjnego zwiastuna, w którym Adam Woronowicz tłumaczy teorię względności przy pomocy... palca w pupie. Stawkę uzupełniają: thriller z gwiazdorską obsadą "Źle się dzieje w El Royale", a także animacje: "Kapitan Morten i Królowa Pająków" oraz trzecia już część "Hotelu Transylwania".

Marek Koterski, jeden z najpopularniejszych polskich reżyserów, powraca z kolejnym rozdziałem opowieści o kultowym Adasiu Miauczyńskim. Tym razem twórca: "Dzień świra" i "Nic śmiesznego" do tej roli zaangażował swojego syna, Michała, któremu w filmie "7 uczuć" towarzyszą gwiazdy polskiego kina, m.in.: Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Katarzyna Figura, Joanna Kulig, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Karolak i Gabriela Muskała. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy - jak większość z nas - miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca - jak się okazuje - beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Reklama

Akcja thrillera "Źle się dzieje w El Royale" rozgrywa się w styczniu 1969 roku. Do tytułowego kurortu, który czasy świetności ma dawno za sobą, przybywa siedem zagubionych dusz, o równie podupadłej reputacji. Znajdujący się na granicy Kalifornii i Nevady El Royale, na zachód emanuje ciepłem i słońcem, zaś na wschód nadzieją i nowymi możliwościami, niczym punkt w którym przeszłość zderza się z przyszłością. Swego czasu modne miejsce nad jeziorem Tahoe, w którym najbardziej znane gwiazdy i politycy spotykali się w kasynie, barze, bungalowach oraz basenie kurortu, teraz świeci pustkami. W lobby El Royale, już nie tak olśniewającym i gwarnym jak niegdyś, spotykają się Ojciec Daniel Flynn (Jeff Bridges), wokalistka soulowa Darlene Sweet (Cynthia Erivo), komiwojażer Laramie Seymour Sullivan (Jon Hamm), hippiska Emily Summerspring (Dakota Johnson), jej siostra Rose (Cailee Spaeny), manager Miles Miller (Lewis Pullman) oraz tajemniczy Billy Lee (Chris Hemsworth). W trakcie jednej, pamiętnej nocy każdy z nich dostanie ostatnią szansę na odkupienie... zanim rozpęta się piekło.

Bohaterowie upiornie zabawnej komedii powracają! W komediowej animacji "Hotel Transylwania 3" Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku - od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Z kolei Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.

Tytułowy bohater animacji "Kapitan Morten i Królowa Pająków" to 10-letni chłopiec, który pragnie być marynarzem tak jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi! Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa... Szczególnie gdy nie jest się jedynym członkiem załogi. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem, zawalczyć o przyjaciół i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. Czeka go mnóstwo przygód i wyzwań, które udowodnią, że samodzielność i umiejętność brania steru w swoje ręce nie jest definiowana wiekiem, ale niezahamowaną wiarą w marzenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy