Reklama

"Top Gun: Maverick": Tom Cruise zarobił fortunę na filmie

"Top Gun: Maverick" zarobił na całym świecie już ponad 900 milionów dolarów. Jest dopiero trzecim filmem od wybuchu pandemii, któremu udała się ta sztuka. Pieniądze mogą liczyć nie tylko producenci, ale również sam Tom Cruise. Aktor otrzymać rekordową gażę za swoją rolę.

Film bije rekordy

"Top Gun: Maverick" bije kolejne rekordy Pozostałe dwa filmy, które mogą się pochwalić podobnym wyczynem po wybuchu pandemii to "Doktor Strange w multiwersum obłędu" (943 mln dolarów) oraz "Spider-Man: Bez drogi do domu" (1,9 mld dolarów). Na koncie "Mavericka" obecnie jest 901,9 mln dolarów. 

Według wytwórni Paramount, ponad 16 procent widowni sequela "Top Gun" widziało film więcej niż raz, a cztery procent obejrzało go cztery razy lub więcej! Już w zeszłym tygodni, film Josepha Kosinskiego został najbardziej kasową produkcją w karierze Toma Cruise'a. W pokonanym polu zostawił najnowszą część "Mission: Impossible" o podtytule "Fallout" (791 mln dolarów). 

Reklama

"Top Gun: Maverick" wywołał euforię wśród Tajwańczyków

"Top Gun: Maverick" naruszył prawa autorskie? Paramount Pictures pozwany

Fortuna dla Toma Cruise'a

"Top Gun: Maverick" jest już najbardziej kasowym filmem Toma Cruise'a w Ameryce Północnej. Pieniądze mogą liczyć nie tylko producenci, ale również sam Tom Cruise. Aktor zarobił na filmie fortunę. Za pierwszą część filmu aktor dostał 2 miliony dolarów. W 1986 roku ta kwota robiła wrażenie. Jednak jest niczym przy ówczesnych zarobkach jednego z największych gwiazdorów Hollywood. 

Za powtórzenie swojej roli w drugiej części filmu Cruise otrzymał  13 milionów dolarów wynagrodzenia podstawowego. Aktor ma jednak zapewniony pokaźny procent od każdego wyświetlenia filmu. Szacuje się, że Tom Cruise może otrzymać od 100 do 200 milionów dolarów. 

"Top Gun: Maverick": Aktor zatruł się paliwem lotniczym

Val Kilmer w "Top Gun: Maverick": Błagał o rolę

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Top Gun Maverick | Tom Cruise
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy