Reklama

Reklama

Tomasz Ziętek: Amant, rycerz, łobuz

"Jest rewelacyjny, bezbłędnie łącząc chłopięcość z męskością̨. Amant, rycerz, łobuz. Amerykańskie kino ma swojego Chalameta, dawniej młodego Brada Pitta. W polskim kinie, może z braku ról, od dawna brak było takich aktorów, do zakochania" - napisała o Tomaszu Ziętku pisarka i scenarzystka Manuela Gretkowska po pierwszym pokazie filmu "Żużel" na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

Tomasz Ziętek w scenie z filmu "Żużel"

Trudno się z nią nie zgodzić - Tomasz Ziętek to aktor, którego role od lat hipnotyzują publiczność. W "Cichej nocy" skradł drugi plan rolą niepokornego Pawła. Nie inaczej było w "Bożym Ciele", gdzie jego "Pinczer" elektryzował ekran tłumioną agresją i młodzieńczym testosteronem. Dał się również poznać szerokiej publiczności rolami w "Demonie", "Carte Blanche" czy " Body/Ciało".

est dziś jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia, a jednak angaż w filmie "Żużel" był jednym z pierwszych wielkich aktorskich wyzwań, bowiem młody aktor właśnie tu pierwszy raz wciela się w główną rolę.

Reklama

Bohater Tomasza Ziętka, młody żużlowiec Lowa, wydaje się mieć w życiu wszystko. W bardzo młodym wieku dorobił się miana jednego z najciekawszych zawodników swojego pokolenia. Ma zgraną paczkę kumpli w klubie, jego kolejne starty wzbudzają u fanów gigantyczne emocje, a zwycięstwa smakują tym słodziej, im bliżej doścignięcia Lowy na torze są jego rywale. Chłopacy zazdroszczą mu talentu i luźnego stylu bycia, dziewczyny się w nim kochają.

Chłopak upija się tym życiem, ale żużel nie uderza mu do głowy. Od nowej, efekciarskiej fury Lowa woli przemieszczanie się wysłużonym rowerem, a pieniądze częściowo odkłada, a częściowo przeznacza na finansowe wsparcie rodziny. Jego życie zmienia się jednak, gdy na horyzoncie pojawia się pierwsza, młodzieńcza miłość.

Dla Tomasza Ziętka nowością było również wcielanie się w sportowca, dlatego obecność żużlowców na planie ułatwiła mu adaptację. "Miałem okazję spotkać się z na planie z prawdziwymi sportowcami, ale wydaje mi się, że największy wpływ na kształt 'Żużla' mieli Tadek Kostro i Łukasz Kaczmarek. Samo przebywanie z nimi oraz innymi zawodnikami żużlowymi było dla mnie kompasem w budowaniu postaci Lowy. Byłem w stanie zweryfikować, na ile potrafiłbym poradzić sobie w takiej rzeczywistości, jak najlepiej zagrać w danej scenie" - mówi aktor.

"Żużel" to tylko początek jego drogi - wkrótce na ekrany kin wejdą takie produkcje jak "Orzeł. Ostatni patrol" oraz "Żeby nie było śladów", w których Tomasz Ziętek również wciela się w główne role.

Emocje, które łączą miliony Polaków, rywalizacja, która nie kończy się na torze i wielka, młodzieńcza miłość - te wszystkie emocje znajdziecie w filmie "Żużel". Na ekranie Ziętkowi towarzyszą m.in. Paweł Wilczak, Mateusz Kościukiewicz, Karolina Gruszka, Żaneta Łabudzka i debiutująca Jagoda Porębska. Obok nich w filmie zobaczymy też szereg autentycznych postaci związanych ze speedwayem, wśród których znaleźli się między innymi: Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek, Marcel Szymko, Rafał Trojanowski i Krzysztof Sadurski. Film na ekranach kin pojawi się 16 lipca.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Ziętek | Żużel (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje