Reklama

Tomasz Chada i "Proceder": Premiera filmu z Kożuchowską i Witkowskim w 2019 roku

"Proceder" to tytuł debiutanckiej płyty (2009) warszawskiego rapera Tomasza Chady, który zmarł w tajemniczych okolicznościach w marcu tego roku. To także tytuł filmu opartego na wątkach z biografii tego niezwykle popularnego na scenie hip-hopowej muzyka.

Małgorzata Kożuchowska, Michał Węgrzyn i Piotr Witkowski, fot. Tomasz Ozdoba - Global Studio

Film "Proceder" reżyseruje Michał Węgrzyn, autor między innymi obrazu "Wściekłość".

Reklama

"Chada miał i ma liczne grono wielbicieli i kontynuatorów. Jego teksty bywały dosadne, ale nie była to dosadność dla samej dosadności, to były utwory bardzo osobiste i stylistycznie rozpoznawalne. Wielu raperów uczyło się na nim, do dziś ma lepszych i gorszych naśladowców, w sferze tekstowej wyznaczył żywe do dziś standardy" - mówi Michał Węgrzyn.

Posłuchaj utworu "Proceder" Chady w serwisie Teksciory.pl

W głównego bohatera wciela się Piotr Witkowski ("Dywizjon 303. Historia prawdziwa"), a partneruje mu m.in. Małgorzata Kożuchowska w roli szefowej gangu Łysej.

"Postać Łysej ma mocne zakorzenienie w rzeczywistości. Pod koniec lat 90. w polskiej mafii, już nieco przetrzebionej przez policję, kluczowe role zaczęły odgrywać kobiety" - komentuje reżyser.

"Pojawiają się także autentyczne postaci ze świata rapu, w tym obdarzony wielką charyzmą i otaczany szacunkiem Kali, który w pewnym momencie też znalazł się w niebezpiecznym świecie procederu, ale z nim konsekwentnie zerwał" - zdradza Michał Węgrzyn.

Dodajmy, że w filmie występuje nie tylko Kali, lecz również inni znani raperzy.

Zdjęcia do filmu trwają w Warszawie i okolicach.

"To prawdziwa satysfakcja kręcić film na temat, który nas naprawdę interesuje i jest - nie mamy wątpliwości - ważny nie tylko dla nas, ale i dla wielu ludzi" - podsumowuje reżyser, który sam grał niegdyś w hardcorowo-punkowym zespole "Fobia".

Operatorem filmu jest jego brat Wojciech Węgrzyn, realizator raperskich teledysków.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Proceder (film) | Tomasz Chada | Małgorzata Kożuchowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje