Reklama

Tom Cruise: To była największa kaskaderska scena w historii kina!

Wytwórnia Paramount zaprezentowała materiał z realizacji filmu “Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One" , pokazujący przygotowania Toma Cruise'a do największej kaskaderskiej sceny w historii kina.

Wytwórnia Paramount zaprezentowała materiał z realizacji filmu “Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One" , pokazujący przygotowania Toma Cruise'a do największej kaskaderskiej sceny w historii kina.
Tom Cruise na planie filmu “Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One" /Paramount Pictures /YouTube

"To bez wątpienia najbardziej niebezpieczna rzecz, jakiej kiedykolwiek próbowałem. Pracowaliśmy nad tym latami. Od dziecka chciałem coś takiego zrobić" - wyznał kilkanaście miesięcy temu aktor, odnosząc się do kaskaderskich scen w filmie “Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One".

Największa kaskaderska scena w historii kina

Gwiazdor przygotowywał się do scen kaskaderskich przez rok. W tym czasie wykonał 13 tysięcy skoków na motocyklu i 500 skoków na spadochronie.

Najbardziej niebezpiecznym popisem kaskaderskim był skok na motocyklu z potężnego norweskiego klifu. Grany przez Cruise’a agent Ethan Hunt spada później w otchłań, a na koniec okazuje się, że ma spadochron. 

Reklama

"Moje serce wali jak szalone na samą myśl o popisie kaskaderskim, jakiego dokonał Cruise w siódmej części 'Mission: Impossible'. 13 tysięcy skoków na motocyklu, roczny trening BASE jumpingu (skoki ze spadochronem z wieżowców, mostów itp.), wiele skoków na spadochronie" - wyliczał na Twitterze Beatrice Verhoeven z "The Wrap".

"Studio Paramount pokazało scenę z popisowym numerem kaskaderskim z 'M:I 7' -ogromnego skoku na motocyklu z ogromnego klifu w Norwegii. Określili to najtrudniejszym popisem kaskaderskim, jaki kiedykolwiek wykonał Tom Cruise. Wyglądało to bardziej szalenie niż uwieszenie się startującego samolotu. Cruise trenował przez rok. Wykonał 500 skoków spadochronowych i 13 tysięcy skoków na motocyklu. Nakręcili to jednego dnia zdjęciowego. Ma się ciarki, oglądając tę scenę" - dodawał Aaron Couch z "The Hollywood Reporter".

“Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One": Co wiemy o filmie?

Zdjęcia do filmu “Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One" były przerywane kilkukrotnie. Najpierw z powodu zamknięcia planów na całym świecie za sprawą wybuchu pandemii COVID-19. Potem po wykryciu kilku zarażeń koronawirusem wśród członków ekipy przebywającej we Włoszech. Zdjęcia do filmu powstawały nie tylko tam, ale również w Norwegii i Londynie.

Gwiazdor serii, Tom Cruise, pomógł w opracowaniu procedur bezpieczeństwa umożliwiających dalsze tworzenie filmu. Reagował za każdym razem, gdy był świadkiem naruszania tych przepisów. Jedna z takich reakcji, która wyciekła z planu, stała się hitem internetu.

“Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One" trafi do kin 14 lipca 2023. Premiera kolejnej części cyklu  - “Mission: Impossible - Dead Reckoning Part Two" zaplanowana jest na 28 czerwca 2024.

W filmie zobaczymy znanych z poprzednich części aktorów: Vinga Rhamesa, Henry'ego Czerny'ego, Simona Pegga, Rebeccę Ferguson, Vanessę Kirby i Fredericka Schmidta. Na ekranie zobaczymy też nowe twarze: Hayley Atwell, Poma Klementieffa, Shea Wighama, Esai Moralesa, Roba Delaneya, Charlesa Parnella, Indirę Varmę, Marka Gatissa i Cary'ego Elwesa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mission: Impossible 7 | Tom Cruise
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy