Reklama

Tom Blyth: Kim jest gwiazdor filmu "Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży"?

Tom Blyth gra główną rolę w superprodukcji "Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży". Czy rola w prequelu kultowej serii zapewni dotąd mało znanemu Brytyjczykowi przepustkę do wielkiej kariery?

"Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży": Fabuła i gwiazdy

Scenariusz filmu "Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży" oparty jest na książce Suzanne Collins "Ballada ptaków i węży". Prequel legendarnej serii wyreżyserował twórca większości filmów wchodzących w jej skład - Francis Lawrence. Fenomenalną Jennifer Lawrence zastąpiła tym razem na ekranie Rachel Zegler. U jej boku oglądamy Toma Blytha jako młodego Coriolanusa Snowa (w starszą wersję tej postaci wcielał się Donald Sutherland). W pozostałych rolach wystąpili: Peter Dinklage, Viola DavisHunter Schafer, Josh Andrés Rivera i Jason Schwartzman. Cześć zdjęć do hollywoodzkiej superprodukcji kręcona była... w Polsce, m.in. we wrocławskiej Hali Stulecia.

Reklama

Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu 18-letni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird (Zegler), dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych.

Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione - każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki... Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

Tom Blyth: Kim jest młody gwiazdor nowych "Igrzysk śmierci"?

Fani nowej odsłony "Igrzysk śmierci" chwalą przede wszystkim aktorskie występy Rachel Zegler i Toma Blytha. O ile ta pierwsza ma już wyrobioną pozycję w Hollywood, a na koncie m.in. Złoty Glob za występ w "West Side Story" Stevena Spielberga, o tyle Brytyjczyk stawia dopiero pierwsze kroki w aktorskiej pierwszej lidze.

Tom Blyth urodził się 2 lutego 1995 roku w Birmingham. Jest absolwentem renomowanej uczelni Juilliard w Nowym Jorku. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 2010 roku w niewielkich rolach w: dramacie "Toksyczna miłość" oraz kostiumowym "Robin Hoodzie" Ridleya Scotta.

Następnie wystąpił w takich produkcjach, jak: "Fibs" (2014) oraz "Scott and Sid" (2016). W 2021 roku zagrał w biograficznym dramacie wojennym "Błogosławieństwo" Terrence'a Daviesa.

Pierwszą główną rolę otrzymał w zeszłorocznym serialu "Billy The Kid". W produkcji wcielił się w tytułowego bandytę i rewolwerowca, a swoją kreację powtórzył w drugim sezonie, który emitowano na przełomie października i listopada.

Mniej więcej w tym samym czasie na ekrany weszła "Ballada ptaków i węży", która zapewniła 28-latkowi światową sławę. W mediach społecznościowych nie brakuje materiałów internautów oraz krytyków zachwyconych występem Blytha i wieszczących mu już teraz wielką karierę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
Reklama
Reklama
Reklama