Reklama

Te aktorki zagrały czarownice. 7 tytułów, które warto obejrzeć w Halloween

Im bliżej Halloween, tym większą popularnością cieszą się różnego rodzaju horrory. Z tej okazji przypominamy najbardziej kultowe role czarownic. Wśród nich Diabolina, w którą wcieliła się Angelina Jolie, czy niezapomniana Neve Campbell ze "Szkoły czarownic". Która aktorka zrobiła to najlepiej?

Elizabeth Olsen, "WandaVision"

Elizabeth Olsen od 2015 roku wcielała się w postać Scarlet Witch w produkcjach Marvela. Jej postać zadebiutowała w filmie "Avengers: Czas Ultrona". Od tego czasu widzowie pokochali postać Wandy Maximoff i zapragnęli jak największej ilości jej wystąpień na ekranach. W ostatnich latach aktorka zagrała jeszcze w czterech filmach Marvel Cinematic Universe: "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Avengers: Wojna bez granic", "Avengers: Koniec gry" i "Doktor Strange w multiwersum obłędu".

Reklama

Otrzymała także własny serial o nazwie "WandaVision", który zadebiutował na platformie Disney+.

Kiernan Shipka, "Chilling Adventures of Sabrina"

"Chilling Adventures of Sabrina" to mroczna opowieść o dorastaniu Sabriny, nastoletniej czarownicy. W roli głównej wystąpiła Kiernan Shipka, która sławę zyskała dzięki roli Sally Draper w siedmiu sezonach "Mad Men". 

Serial liczy cztery sezony i jest dostępny na Netfliksie.

Anya Taylor-Joy, "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii"

Anya Taylor-Joy jako aktorka zadebiutowała główną rolą w horrorze Roberta Eggersa "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii" (2015). Film stał się sensacją festiwalu filmów  niezależnych Sundance, zarabiając na całym świecie 40 milionów dolarów (przy zaledwie  4-milionowym budżecie). Krytycy docenili zwłaszcza reżyserię Eggersa, przyszłego twórcy kultowego "Lighthouse", jednak kreacja Anyi Taylor-Joy nie przeszła niezauważona, co zaowocowało kolejnymi kinowymi propozycjami.

Akcja filmu rozgrywa się w Nowej Anglii w 1630 roku. William i Katherine wychowują piątkę swoich dzieci, osiedlając się na skraju nieprzebytej dziczy. Kiedy ich nowo narodzony syn znika w tajemniczych okolicznościach, a plony niszczeją, członkowie rodziny zaczynają zwracać się przeciwko sobie.

Angelina Jolie, "Czarownica"

Zrealizowany z wielkim rozmachem film "Czarownica", z Angeliną Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disnejowskiej "Śpiącej królewny". Diabolina po raz pierwszy pojawiła się na srebrnym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya. W filmie z 2014 roku widzowie poznają historię jej życia.

"Jako mała dziewczynka uwielbiałam Diabolinę. Była moją ulubioną postacią Disneya. Jednocześnie bałam się jej i kochałam ją" - mówiła Jolie.

Angelina Jolie ponownie wcieliła się w Diabolinę w 2019 roku w sequelu "Czarownicy".

Neve Campbell, "Szkoła czarownic"

"Szkoła czarownic" (1996) w reżyserii Andrew Fleminga była pierwszą kinową rolą Neve Campbell. Zagrała uczennicę szkoły w Los Angeles, która wspólnie z koleżankami przejawia zainteresowanie czarną magią i z tego powodu nazywane są "czarownicami z Eastwick".

Campbell wcieliła się w postać Bonnie. Film otworzył jej drzwi do kariery aktorskiej. W tym samym roku Campbell dostała propozycję zagrania głównej roli w kultowym horrorze "Krzyk" w reżyserii Wesa Cravena.

Bette Middler, Sarah Jessica Parker i Kathy Najimi, "Hokus Pocus"

Pierwsza część "Hokus Pokus" opowiadała o czarownicach z Salem, które zostały skazane na śmierć. Jednak przed wykonaniem wyroku rzucają zaklęcie, które pozwala im powrócić do świata żywych. Film stał się jednym z najpopularniejszych produkcji halloweenowych wszech czasów. W rolach głównych wystąpiły Bette Middler, Sarah Jessica Parker i Kathy Najimi.

Film "Hokus Pokus 2" zadebiutował na platformie Disney+ we wrześniu zeszłego roku. Ma powstać także trzecia część.

Samantha Robinson, "Czarownica miłości"

Samantha Robinson w filmie "Czarownica miłości" wcieliła się w postać Elaine, pięknej i młodej wiedźmy, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty odmienne od oczekiwanych. Kandydaci, na których rzuca zaklęcie przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadza ją na skraj szaleństwa.

Film "Czarownica miłości" zadebiutował w 2016 roku. To wystylizowany, VHS-owy horror z elementami komediowymi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elizabeth Olsen | Anya Taylor-Joy | Angelina Jolie
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy