Reklama

Reklama

"Sztuka kochania": Boczarska jako Wisłocka na plakacie filmu

Biograficzna opowieść o Michalinie Wisłockiej "Sztuka kochania" trafi na polskie ekrany 27 stycznia 2017. Możemy już zobaczyć, jak wygląda oficjalny plakat produkcji, w której w główną rolę wcieliła się Magdalena Boczarska.

Biograficzna opowieść o Michalinie Wisłockiej "Sztuka kochania" trafi na polskie ekrany 27 stycznia 2017. Możemy już zobaczyć, jak wygląda oficjalny plakat produkcji, w której w główną rolę wcieliła się Magdalena Boczarska.
Magdalena Boczarska jako Michalina Wisłocka na plakacie "Sztuki kochania" /materiały dystrybutora

"Sztukę kochania" wyreżyserowała Maria Sadowska, scenariusz napisał Krzysztof Rak, a za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński.

"Lubię opowiadać historie, które mówią o czymś więcej, zagłębiają się w problemy społeczne. Michalina Wisłocka była bardzo silną kobietą, która nie bała się stawić czoła konserwatywnym dygnitarzom i dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom osiągnęła upragniony cel. To nie jest film o walce kobiet z męskim światem, ale o tym jak zmieniała się świadomość całego społeczeństwa“ - opowiada Maria Sadowska.

W główną rolę wcieliła się Magdalena Boczarska, laureatka Złotych Lwów za rolę w filmie "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego.

Reklama

"Rola jest brawurowa, Michalina Wisłocka jest legendą polskiej seksuologii, która bez pardonu weszła do polskich sypialni i zrobiła w nich porządek. Jej 'Sztukę kochania' czytałam już jako dziecko z wypiekami na twarzy" - przyznaje odtwórczyni głównej roli. "Wisłocka była dość kontrowersyjna, również jak na dzisiejsze czasy. Myślę, że bardzo wyprzedzała epokę, w której żyła. Dzisiaj też jest niewiele tak odważnych kobiet" - dodaje Boczarska.

Za charakteryzację Magdaleny Boczarskiej odpowiadała Aneta Brzozowska, która za swoją pracę do filmu "Bogowie" została nagrodzona Złotymi Lwami na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni. "Aby przygotować Magdę do zdjęć, pion kostiumów i charakteryzacji codziennie pracował około 2 godzin w pełnej mobilizacji. Cały proces składał się z różnych etapów: począwszy od makijażu, postarzania nie tylko twarzy, ale też rąk czy szyi, poprzez układanie włosów i dobór odpowiedniego kostiumu" - mówi Aneta Brzozowska. Na ekranie zobaczymy plejadę polskich aktorów.

W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, a w postać jej przyjaciółki, Wandy - Justyna Wasilewska, aktorka znana ze sceny warszawskiego Teatru Rozmaitości. W filmie występują również Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś. "Głównym motywem, który prowadzi cały film jest walka o książkę, walka z systemem i cenzurą czasów PRL. Jednak aby zrozumieć dlaczego Michalina Wisłocka napisała 'Sztukę kochania' i co ją do tego skłoniło trzeba wejść głębiej i poznać również jej życie prywatne" - tłumaczy producent Krzysztof Terej.

"W filmie wyodrębniliśmy trzy ważne dla Michaliny Wisłockiej okresy, czyli czasy młodości, Wisłocką która przeżywa swoją pierwszą prawdziwą miłość oraz Wisłocką walczącą o wydanie książki. Każdy z tych okresów staramy się zróżnicować, a dzięki wspaniałej scenografii, kostiumom i charakteryzacji możemy po prostu przenosić się w czasie" - dodaje operator Michał Sobociński.

Za produkcję filmu odpowiada Watchout Productions, firma znana przede wszystkim z wielokrotnie nagradzanych "Bogów" w reż. Łukasza Palkowskiego. Dystrybucją zaś zajmie się Next Film. Premiera kinowa planowana jest na 27 stycznia 2017 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sztuka kochania 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL