Reklama

Reklama

Steven Seagal tuszuje rosyjskie zbrodnie? Aktor wspiera Putina

Od pierwszego dnia wojny w Ukrainie gwiazdy z całego świata wspierają mieszkańców zaatakowanego kraju. Znalazły się jednak osoby, które opowiedziały się po stronie agresora. Wśród nich jest m.in. Steven Seagal. Aktor znajduje się podobno w Donbasie, gdzie pomaga w tuszowaniu wojennych zbrodni.

Steven Seagal: Związki z Rosją

Steven Seagal jest uznawany za gwiazdę amerykańskiego kina akcji lat 90. Z biegiem czasu i zmianą warty w Hollywood (oraz trendów) kariera Stevena Seagala zaczęła przygasać. Wtedy wzrok aktora skierował się... na wschód. Aktor jest również muzykiem i w 2014 roku w Sewastopolu wraz ze swoim zespołem Blues Band zagrał koncert dla prorosyjskich separatystów oraz wyraził poparcie dla Władimira Putina. Dwa lata później Segal otrzymał obywatelstwo rosyjskie. W tym czasie zaczął także angażować się w sprawy polityczne. Dziś jest członkiem partii Za Prawdę i udziela wywiadów, które zaskakują publikę.

Reklama

Steven Seagal: Aktor oszalał? Myli fabuły swoich filmów z rzeczywistością!

Przyjaźń aktora i prezydenta

W 2014 roku Steven Seagal wystąpił dla prorosyjskich separatystów na Krymie. W 2016 roku Władimir Putin przyznał mu rosyjskie obywatelstwo (oprócz amerykańskiego ma także serbskie). Podczas spotkania na Kremlu prezydent Rosji powiedział wówczas, że "jest to co prawda mały, ale jednak gest" i wyraził nadzieję, że ten właśnie gest "może być oznaką stopniowej normalizacji stosunków między naszymi państwami". 

Ponadto w 2018 roku ministerstwo spraw zagranicznych Rosji ogłosiło, że Steven Seagal będzie specjalnym ambasadorem. Podobno Seagala i Putina łączy przyjaźń. Ponoć aktor ma uważać go za "jednego z największych światowych przywódców". Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, poparcie działań Putina przez Seagala jeszcze się zwiększyło. W jednym z wywiadów stwierdził on, że winę za nastawienie tych dwóch krajów przeciwko sobie ponosi "podmiot zewnętrzny". 

Steven Seagal: "Nigdy nie zrezygnuję z rosyjskiego paszportu"

Steven Seagal tuszuje rosyjskie zbrodnie?

Jak podaje portal Onet.pl skompromitowany aktor znajduje się obecnie w Donbasie. Aktor był widziany w Ołeniwce, gdzie znajduje się więzienie, w którym Rosjanie torturowali ukraińskich jeńców. Zdjęcie aktora na tle ruin zamieścił na swoim Twitterze "Business Ukraine mag". 

"Jak nisko można upaść? Były hollywoodzki gwiazdor kina akcji Steven Seagal wydaje się teraz aktywnie zaangażowany w tuszowanie zbrodni wojennych Kremla i przebywa w więzieniu w Ołeniwce, gdzie ostatnio zamordowano ponad 50 ukraińskich jeńców wojennych" - można przeczytać. Doniesienia "BU" potwierdza dziennikarz Oliver Alexander, pracujacy m.in. dla "The Washington Post" czy "Der Spiegel".

Aktorzy, którzy ulegli magii Kremla! Oficjalnie stali się Rosjanami

INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Steven Seagal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL