Reklama

Reklama

Spektakularna metamorfoza Katarzyny Figury! Jak wygląda w filmie "Chrzciny"?

Zdumiewająca, spektakularna metamorfoza! Tak o roli Katarzyny Figury w filmie "Chrzciny" piszą krytycy. Film trafi na ekrany polskich kin 18 listopada.

Zdumiewająca, spektakularna metamorfoza! Tak o roli Katarzyny Figury w filmie "Chrzciny" piszą krytycy. Film trafi na ekrany polskich kin 18 listopada.
Katarzyna Figura w filmie "Chrzciny", fot. Iwona Dziuk /materiały prasowe

Spektakularna metamorfoza Katarzyny Figury

Już 18 listopada w kinach zadebiutuje od dawna wyczekiwany polski film "Chrzciny".

Katarzyna Figura brawurowo zagrała w nim dojrzałą kobietę z prowincji, matkę sześciorga dzieci, która za wszelką cenę chce pojednać skłóconą rodzinę. Na potrzeby tej roli aktorka przeszła spektakularną metamorfozę - zmiana koloru włosów, postarzenie i przybranie na wadze.

"Chrzciny to wspaniała opowieść mówiącą o matriarchacie. Moja bohaterka, Marianna, staje się centralną, a przy tym niebywale silną postacią. Jest motorem wszelkich wydarzeń, ale jej siła tkwi w prostocie gestów, marzeń i dążeń - nadrzędnym celem Marianny staje się ochrona zbiorowości, jaką jest jej rodzina" - podkreśla aktorka.

Reklama

Niezwykle wyrazista i zapadająca w pamięć rola Katarzyny Figury spotkała się z już bardzo dobrym przyjęciem przez widzów i krytyków.

"Katarzyna Figura pokazuje, jak wielki drzemie w niej talent do ról dramatycznych. To zdumiewająca metamorfoza!" - stwierdził krytyk Łukasz Adamski. "Katarzyna Figura w fantastycznej formie" - podkreśla dziennikarz Artur Zaborski.

Komedia obyczajowa "Chrzciny" została nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu oraz Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

"Chrzciny": Fabuła, obsada, zwiastun

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

"To co wyróżnia tę rodzinę, to liczne nieporozumienia i konflikty. Wybuchają co chwilę. Ich przyczyną są kwestie - ideologiczne, światopoglądowe, czy też zwykłe przyziemne sprawy. Wszyscy są przekonani, że mają rację i w związku z tym nie muszą słuchać innych. Jednym słowem, nasi bohaterowie trwają w swoistym chocholim tańcu, który coraz szybciej zmierza do katastrofy" - mówi reżyser Jakub Skoczeń

W rolach głównych występują: Katarzyna Figura ("Żurek", "Kiler"), Maciej Musiałowski ("Sala samobójców. Hejter"), Tomasz Schuchardt ("Jesteś Bogiem"), Michał Żurawski ("Karbala"), Agata Bykowska ("Kamerdyner"), Marta Chyczewska ("Planeta Singli 3"), Marianna Gierszewska ("Nina"), Andrzej Konopka ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"), Tomasz Włosok ("Jak zostałem gangsterem") i Piotr Ligienza ("Planeta Singli").

"Chrzciny" są pełnometrażowym debiutem fabularnym Jakuba Skoczenia ("Żuławski o Żuławskim", "Barwy szczęścia"), który jest także współautorem scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Bartek Cierlica ("365 dni"). Scenografię przygotowała Aleksandra Klemens ("The End"), kostiumy - Dominika Gebel ("Żyć nie umierać"), charakteryzację - Agnieszka Hodowana ("Wesele"), montaż - Marek Król ("Tajemnica Westerplatte") i Paweł Sitkiewicz ("Underdog").

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentką obrazu jest Bożena Krakówka - Andersa Street Art & Media. Koproducenci: Robert Ziółek - Mushchelka Production oraz Telewizja Polska. Dystrybucja w Polsce - Galapagos Films.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Figura | Chrzciny (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy